ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 12:12

Dadaş Film Festivali'nde onur ödülleri verildi


ERZURUM (CİHAN)- Bu yıl 8.’si düzenlenen Uluslararası Dadaş Film Festivali, ünlü Yeşilçam oyuncuları ve konukların katılımı ile başladı. 20 Mayıs’a kadar devam edecek olan festival Yakutiye Medresesi’nde açılan afiş sergisi ile başladı. Ardından havuz başına kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Kortej yürüyüşü esnasında devasa büyüklükte Türk bayrağı açıldı.

Nil Gürpınar’ın düzenlediği Dadaş Film Festivali’nin açılış töreni Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi’nde yapıldı. Komite sorumlusu ve festival düzenleyicisi Nil Gürpınar, “Bu yıl festival çerçevesinde yerli ve yabancı olarak bir sürü değerli film gösterilecek ve hiç bir filmden ücret alınmayacak. Bütün Erzurumluları ve öğrencileri film gösterimlerimize bekliyoruz.” dedi.

Açılış töreninde, festivalde yarışacak filmlerin fragmanları da gösterildi. Festivalin onur konukları olan Türk sinemasının ünlü oyuncularından Şefik Döğen, Nebahat Çehre, Engin Çağlar ve Eşref Kolçak’a ödül verildi. Ödül törenine Vali Sebahattin Öztürk, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz, Festival Komitesi Başkanı Nil Gürpınar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adnan Yazıcı, Fransa Ankara Büyükelçisi Laurent Bili, İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, yönetmenler, oyuncular ve öğrenciler katıldı.
CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER