ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2017 Cuma 12:04

CSO'dan "Cumhuriyet Bayramı" konserleri

CSOdan "Cumhuriyet Bayramı" konserleri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, yarın ve Cuma günü "Cumhuriyet Bayramı" konseri verecek. Konserlerde İdil Biret ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçıları bariton Caner Akgün, soprano Dilruba Akgün ve Saygun Filarmoni Korosu sahne alacak.


Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), dünyaca ünlü sanatçı İdil Biret'in katılımıyla yarın ve Cuma günü iki ayrı Cumhuriyet Bayramı konseri verecek.

CSO, müzikseverlere Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşatacak. İdil Biret, İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçıları bariton Caner Akgün, soprano Dilruba Akgün ve Saygun Filarmoni Korosu, yarın ve Cuma günü verilecek konserlerde sahne alacak.

CSO Konser Salonu'nda saat 20.00'de başlayacak konserlerde, İdil Biret, Şef Cemi’i Can Deliorman yönetimindeki CSO eşliğinde Edward Grieg’in la minör Op. 6 numaralı piyano konçertosunu seslendirecek.

Şef Cemi’i Can Deliorman yönetimindeki konserin ikinci bölümünde, orkestra, yine Edward Grieg’in bir başka eseri Peer Gynt Suite’ni icra edecek.

Ahmed Adnan Saygun’un "Eski Üslupta Kantat"ını ve marşları CSO eşliğinde bariton Caner Akgün, soprano Dilruba Akgün ve Saygun Filarmoni Korosu seslendirecek.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER