ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2014 Pazartesi 23:57

CSO Sakarya’da ücretsiz konser verdi

CSO Sakaryada ücretsiz konser verdi

Doğuş Grubu ana sponsoru olduğu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ‘Kampüste Senfonik Akşamlar’ turnesinin ilk konserini Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) verdi.


CSO’nun bugüne kadar gitmediği Anadolu’daki illere giderek, bu illerde bulunan üniversiteler aracılığıyla gençlere ve bölge halkına klasik müziği sevdirmeyi hedeflendiği turne kapsamında, Karadeniz’deki 5 ilde konser verilecek. Bu kapsamda CSO, ilk olarak Sakarya Üniversitesi’ndeki müzikseverlerle buluşuldu. Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına 3 Tenor olarak tanınan Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar eşlik etti. Ünlü tenorlar konser boyunca dünya klasiklerinden, yerel ezgilerin senfonik uyarlamalarına uzanan geniş bir program sundu.

Vatandaşların ücretsiz izleyebildiği turne kapsamında, 25 Kasım Salı günü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, 27 Kasım Perşembe günü ise Bartın Üniversitesi’nde konser verecek olan CSO, 28 Kasım tarihinde Sinop Üniversitesi’nde program gerçekleştirecek. CSO, ardından, 29 Kasım Cumartesi günü Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde vereceği konserle turneyi noktalayacak.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER