ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 13:07

Çorlu'da ödüllü resim yarışması

Çorluda ödüllü resim yarışması


Çorlu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Gülbin Dubaz, dernek olarak her yıl resim, fotoğraf ve şiir kategorilerinde düzenledikleri ödüllü yarışmayı 2013 yılı için sadece resim kategorisinde gerçekleştireceklerini söyledi.

Dubaz. "Yarışmanın konusunu ‘Çevre ile Büyümek’ olarak belirledik. Uyandığımız her sabah, aldığımız her nefes, hayata attığımız her adımla büyümekteyiz. Hayallerimizle, ailelerimizle, aşklarımızla, umutlarımızla, bizi çepeçevre saran doğa ile büyürüz. Bizlerle birlikte büyüyen çevremizin, sanatçı ruhundan yansımalarını bekliyoruz.’’ dedi.

Yarışmaya katılacak eserlerden her biri için 20 lira katılım ücreti alınacağını belirten Dubaz, bu ücretle yarışmacılar adına kayıtlı birer fidan dikileceğini ifade etti.

Yarışmanın seçici kuru, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve ressam Prof. Dr. Gülten İmamoğlu, Kırklareli Üniversitesi öğretim görevlisi ve ressam N. Ayçe Çevikelli, Trakya Üniversitesi öğretim görevlisi ve ressam Dr. Deniz Gökduman, ressamlar Sibel Çakar ve Günseli Ayan, Çevre Gönüllüleri Derneği Temsilcisi Bedri Selvi'den oluşuyor.

Yarışmada birinci olana 2 bin lira, ikinciye bin 500 lira, üçüncüye bin lira para ödülü verilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler daha geniş bilgiyi derneğin www.corlukultursanat.org.tr internet sitesinden alabilecek.

        Yarışma, Çorlu Belediyesi, Mavi Boncuk Organizasyon ve Özgür Color'un katkılarıyla yapılıyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER