ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 16:26

‘Çok Uzun Bir Hikâyenin Tam Ortası’ gösterime girdi


 ‘Çok Uzun Bir Hikâyenin Tam Ortası’ filmi Fransa’da gösterime girdi. Türk, Amerikan ve Fransız ortak yapımı kısa film, terörün her iki tarafında mağdur olan iki insanın tesadüfen karşılaşması ve sonrasında yaşanılan gelişmeleri konu alıyor.

Senaryosu Hakan Günday’a ait olan filmin yönetmenliğini Ertuğ Tüfekçioğlu yaptı. Filmin oyuncu kadrosu Marjorie Hertzog, İbrahim Kiransal, Çağla Yakut, Fatma Demir, Şennur Ezel, Audrey Meulle, Ruken Çimen, Sebla Akarsu, Jean D. Marcoccio, Sarah Patris, Mathieu Bouckenhove gibi isimlerden oluşuyor. Proje ise Quadrangle Productions yapım şirketi tarafından hayata geçirildi.

Film gösteriminin ardından Marjorie Hertzog, İbrahim Kiransal, Hakan Günday ve Ertuğ Tüfekçioğlu sahneye birlikte çıkarak davetlileri selamladı. Galanın sonunda filmde rol gereği Türkçe konuşan Fransız başrol oyuncusu Marjorie Hertzog, “Fransız-Türk projede yer aldığım için çok memnunum. Rol gereği Türkçe konuşmam gerekiyordu ve ben Türkçe bilmiyordum. Uzun süre rolümdeki kelimeleri ezberleyerek çalışmak durumunda kaldım. Notlar tuttum ve çeşitli ses kayıtları aldım. Çok iyi bir çalışma olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Senarist Hakan Günday, “Şiddet herhangi bir fikri savunmak adına bir enstrüman olarak kullanıldığında bir duvardan başka hiçbir şey değildir. O duvara elbette biz de kafamızı geçirip kafatasımızı çatlatırız.” dedi.

Oyunculardan İbrahim Kiransal ise vahşet, ironi ve rastlantılarla uğraşan hikayenin, şiddetin matematiğini yaptığını söyledi. Kiransal, filmin ‘deneysel bir drama’ olarak sınıflandırılabileceğini kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER