ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 21:13

Çocukların gözünden 6 ülke ile köprü kuruluyor

Çocukların gözünden 6 ülke ile köprü kuruluyor


Bursa Nilüfer İlkbahar Koleji, Avrupa Birliği Comenius Projesi kapsamında ‘Çocukların Gözünden’ 6 ülke ile köprü kuruyor.

Bursa Nilüfer Eğitim Kurumları Nilüfer İlkbahar Koleji, Avrupa Birliği Comenius Projesi'nde 6 ülke öğretmen ve öğrencilerini ağırladı. Nilüfer İlkbahar Koleji ‘Çocukların Gözünden Günlük Hayat-Kültürler Arası Öğrenme’ konulu AB projesini hazırladı. Projeye Romanya, İngiltere, İspanya, Portekiz ve Kıbrıs’tan gelen öğretmen ve öğrenciler katıldı. Program doğrultusunda kolejin veli ve öğrencileri misafirleri bizzat kendi evlerinde misafir etti.

Ayrıca, proje ekibi Okul Müdürü İshak Göğebakan, İngilizce Genel Koordinatörü Mesut Özil ile proje sorumlularının da katılımıyla sertifika töreni gerçekleştirildi. İlk gezilerini koordinatör ülke Romanya’ya yapan ortak okullar ardından Bursa’ya geldi. Özel İlkbahar Koleji projesini inceleyen misafir ekipler, şehrin tarihi yerlerini de gezdi. Gezi, İstanbul’da yapılan gözlem çalışmalarıyla tamamlandı. 2014’ün Ağustos ayına kadar sürecek proje kapsamında, kültürün vazgeçilmez parçaları olan yemek, giyim, ev, ulaşım ve yaşam tarzları gibi başlıklar eski ve yeni yönleriyle değerlendirilecek.

Proje Koordinatörü Fehim Karaduman, çok güzel bir projeye ortak olduklarını belirterek, farklı kültürleri tanıma ve tanıtmanın toplumlar arası köprü kurmanın bir yolu olduğunu söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER