ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 15:11

CATS müzikaline yoğun ilgi

CATS müzikaline yoğun ilgi

Fenomen haline gelen “CATS” müzikali, Akbank’ın öncü sponsoru olduğu gösterime başladı.


Türkiye’ye ilk kez gelen müzikal,21 Ocak – 9 Şubat 2014 tarihleri arasında izlenebilecek. Açılışı kapalı gişe yapan CATS, seyircinin yoğun ilgisiyle karşılandı.

T.S. Eliot’ın "Yetenekli Kediler" adlı şiirinden esinlenerek yazılan, ilk kez 1981’de West End’de ardından 1982’de Broadway’de gösterime giren dünyaca ünlü CATS müzikali, Türkiye’de ilk kez Broadway şovlarını sanatseverlere sunan, Akbank’ın öncü sponsorluğunu üstlendiği, Zorlu Center PSM sahnesinde izleyiciyle buluştu.

Kediler seyirciler arasında dolaştı

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği, iş ve eğlence dünyasından önemli isimlerin de izlediği gala gecesinde kedi karakterlerin seyirciler arasında dolaşarak sürpriz yapması, salondaki herkesi şaşırttı. Müziğin, dansın, şiirin, hayallerin, tiyatronun ve aşkın mükemmel uyumunu içinde taşıyan CATS, set tasarımı, olağanüstü kostümleri ve mükemmel koreografisiyle 21 Ocak’ta Akbank’ın özel gala davetiyle izleyiciyle buluşmaya başladı. Gösteri, 9 Şubat 2014 tarihine kadar Zorlu Center PSM sahnesinde izlenebilecek.

Özel gala gecesinde konuşan Zorlu Center PSM Genel Müdürü Ray Cullom, Akbank’a, sanata desteğinden ötürü ve Zorlu ailesine, bu muhteşem performans sanatları merkezini İstanbul’a kazandırdığı için teşekkür etti.

Yaşamın ta kendisi…

Müzikal, yaşamın ta kendisini kediler arasında geçen bir hikaye ile anlatıyor. Andrew Lloyd Webber’in rekorlar kıran uyarlamasına dayanan CATS, Broadway’de 7 kez ‘Tony Ödülü’, ‘Laurance Olivier’de en iyi müzikal ödülü, en iyi orijinal kadro kategorisinde ‘Grammy Ödülü’, en iyi müzikal ve en iyi yönetmen dalları da dahil olmak üzere sayısız ödüle sahip. Broadway’in en uzun soluklu müzikali unvanıyla birçok kez dünya turnesine çıkan müzikal, yirmiden fazla dile çevrildi. 1998’de televizyona da uyarlanan müzikal, 300’den fazla şehirde 50 milyondan fazla izleyici tarafından izlendi.

Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi Hakkında:

Türkiye'nin ilk 5 fonksiyonlu "karma kullanım" projesi olan Zorlu Center'da; performans sanatları merkezi, otel, ofis, alışveriş merkezi ve rezidanslar yer alıyor. Zorlu Center’ın en önemli fonksiyonlarından biri olan Performans Sanatları Merkezi geliştirilirken, İstanbul’un en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birinin de kültür- sanat etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği alanlar olduğunu gözlemlendi. Sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yapmak üzere çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan Performans Sanatları Merkezi’ne, Zorlu Center içerisinde önemli bir yer ayrıldı. Performans Sanatları Merkezi’nin büyük salonu (ana tiyatro) 2 bin 262 kişilik, diğer salonu drama sahnesi ise 738 kişilik kapasiteye sahip. 300 milyon USD yatırım yapılan ve 50.000 m² kapalı alana sahip olan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Ekim 2013 itibariyle dünyanın önde gelen müzikal, konser, dinleti, tiyatro, dans gösterileri ve resim sergisi gibi birçok sanatsal faaliyete ev sahipliği yapacak. Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, müzikallerin New York Broadway ve Londra West End’den sonraki yeni merkezi olacak. Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nin operatörlüğünü ise birçok Broadway şovunu hayata geçiren ve 101. yaşını kutlayan Amerikalı Nederlander Worldwide Entertainment (NWE) yapmaktadır.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER