ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2016 Pazartesi 15:56

Carmen operası, ANTDOB'da

Carmen operası, ANTDOBda

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Fransız besteci Georges Bizet'nin ünlü "Carmen" operasını yeniden sahneleyecek.


 

ANTDOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, prömiyeri geçen sezon gerçekleştirilen ve sanatseverlerin beğenisi kazanan Carmen operası, yarın ve 3 Kasım Perşembe günü sahneye konulacak.

Librettosu Ludovic Halevy ve Henri Meilhac tarafından yazılan, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve Sanat Yönetmeni Evin Atik tarafından sahneye konulan eser, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını ve bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatıyor.

Eserde, "Carmen" rolünü 1 Kasım'da Medine Tuganova, 3 Kasım'da Ebru Kaptan, "Don Jose" rolünü Koray Damcıoğlu, "Escamillo" rolünü Arda Aktar, "Micaela" rolünü 1 Kasım'da Zişan Damcıoğlu, 3 Kasım'da Nurdan Küçükekmekçi, "Zuniga" rolünü Taner Ölçen, "Morales" rolünü 1 Kasım'da Onur Alpaslan, 3 Kasım'da Bora Baran, "Frasquita" rolünü 1 Kasım'da Serap Demirhan Işık, 3 Kasım'da Ceren Tereci Aytekin canlandıracak.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER