ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 11:08

Çanakkale ruhu Mamak'ta canlanacak

Çanakkale ruhu Mamakta canlanacak


Ankara Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu, 18 Mart'ta 'Çanakkale'den Mektuplar' adlı destansı oyunu sahnelemeye hazırlanıyor.

    Çanakkale Zaferi'nin 98. yıldönümüne özel olarak hazırlanan oyun, Çanakkale Savaşı'nda yaşanan kahramanlık destanının anlatılmasından ziyade çekilen acılar ve umutları anlatıyor.
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, tarihe sığmayacak kadar büyük zaferin, Türk milletine büyük onur ve güven kazandırdığını kaydederek, "Belediyemiz Kent Tiyatrosu tarafından sunulacak oyuna ve 18 Mart Çanakkale Zaferini Anma Programı'na tüm halkımız davetlidir." dedi.

    OMUZ OMUZA KARDEŞLİK DESTANI

    Çanakkale Savaşı'ndaki omuz omuza verilen kardeşlik destanının anlatıldığı oyunda, cephedeki hikâyeler, seyircileri hem güldürecek, hem ağlatacak.

    Yönetmen Kenan Olpak ve 20 kursiyerle sahnelenecek oyun, Çanakkale ruhunu bir saat boyunca genç nesillere aktaracak. Çanakkale cephesine giden ve orada şehit düşen bir Mehmetçiğin hayatı, vatan sevgisi ve özgürlüğün öneminin anlatıldığı oyuna Mamak Kültür Merkezi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölümü de kahramanlık türküleriyle eşlik edecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER