ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ekim 2014 Salı 01:25

"Büyük ödülün" sahibi belli oldu

"Büyük ödülün" sahibi belli oldu

Uluslararası Sanat Fuarı Onur Ödülleri açıklandı, sanatçı onur ödülünü Nevhiz alırken eleştirmen onur ödülü Zeynep Sayın'ın, koleksiyoner ödülü ise Ceyda-Ünal Göğüş'ün oldu.


8-16 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecek ARTİST 2014 / 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’nın onur ödülleri açıklandı. 
 
Sanatçı Onur Ödülü Türk resim sanatına önemli katkıları nedeniyle Nevhiz Tanyeli’ye verildi. Nevhiz resim çalışmalarının yanı sıra Marmara, Mimar Sinan ve Mersin Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Son on yıldır ise çalışmalarını Paris’te sürdürüyordu. 
 
Eleştirmen Onur Ödülü Prof. Dr. Zeynep Sayın’a, Sanatsever Kurum Onur Ödülü Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesine ve Koleksiyoner Onur Ödülü ise Ceyda ve Ünal Göğüş’e verildi. 
 
Ödüller 10 Kasım 2014 Pazartesi günü düzenlenecek geleneksel TÜYAP Onur Yemeği’nde sahipleriyle buluşacak. Fuar süresince Onur Sanatçısı Nevhiz Tanyeli’nin önemli resimlerinin sergileneceği Sanatçı Onur Ödülü Sergisi’nin yanı sıra Ceyda ve Ünal Göğüş’ün koleksiyonundan bir seçki yer alacak. 
KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER