ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Nisan 2014 Cuma 20:36

Bursagaz bilgi yarışması finalistleri belli oldu

Bursagaz bilgi yarışması finalistleri belli oldu


Alman enerji devi EWE AG’nin en büyük yatırımlarından Bursagaz’ın düzenlediği 4. Liselerarası Çevre Konulu Bilgi Yarışması’nda ilçe elemeleri Gemlik ve Osmangazi ilçelerindeki yarışmaların da gerçekleşmesiyle sona erdi.

    Çevre Konulu Bilgi Yarışması Gemlik etabında elemeye katılan 9 okuldan Celal Bayar Anadolu Lisesi birincilik ipini göğüsledi. Yarışmanın son etabı olan Osmangazi ilçesindeki 5 okul arasında geçen elemede ise Mustafa Celal Eğretli Kız Teknik Endüstri Meslek Lisesi finallere katılmaya hak kazandı.

    Finale katılmaya hak kazanan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim eden Bursagaz Genel Müdür Danışmanı ve Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi, “İlçelerimizde öğrencilerin çevre bilincini benimsemiş olarak bu yarışmalara gösterdikleri ilgi oldukça memnun edici. İlçelerimizde belirlenen birincilerle finalde de heyecanlı bir süreç yaşayacağız. Çevrenin korunması ancak bu gençlerin ilgisi sayesinde olacak. Onların bu düzeyde bilgilenmelerini, ilgilerini çevreye yönlendirmelerini sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

    İlçe elemelerinin tamamlanmasıyla Mayıs ayında yapılması planlanan finale katılacak okullar ise şöyle sıralandı: Emir Sultan Anadolu Lisesi, Mudanya İmam Hatip Lisesi, Çimento Fabrikası Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Özel Tunçsiper Fen Lisesi, Celal Bayar Anadolu Lisesi, Mustafa Celal Eğretli Kız Teknik Endüstri Meslek Lisesi ve Yıldız Tekstil Anadolu Lisesi.

    Mayıs ayında yapılacak olan finalde birinci olan ekip 3 bin TL, ikinci olan ekip bin 500 TL ve üçüncü olan ekip ise 750 TL ödülün sahibi olacak. İlk 3 grubun okullarına ise çeşitli hediyeler takdim edilecek.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER