ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Açık
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 14:38

Bursa’da Kutlu Doğum Haftası kutlamaları başladı


Bursa Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası kutlamaları, Fomara Meydanı'nda düzenlenen programla başladı.

Bir hafta sürecek etkinliklerin başında 7. Kitap, Kültür ve El Sanatları Fuarı’nın açılışı yapıldı. Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa İl Müftü Vekili Yunus Can, milletvekilleri ve vatandaşların katıldığı program yoğun ilgi gördü. Etniklikte, mehter takımı da mini bir konser verdi.

Programda konuşan Vali Şahabettin Harput, şunları dile getirdi: “Bugün insanlık, Efendimiz'in (sas) dünyaya getirdiği birlik, beraberlik, sevgi, saygı, kardeşlik, hoşgörü duygularını çok daha susamış vaziyette hissediyor. Peygamber Efendimiz'i (sas) Cenab-ı Hak insanlığa rahmet olarak göndermiş ve O'nu (sas) en güzel örnek olarak bize bir numunei imtisal olarak lutfetmiştir. Bugün bizler, bugün vesilesi ile hem fert olarak hem cemiyet olarak hem kurum olarak hem millet olarak hem de İslam alemi olarak kendimizi sorgulamak durumundayız.”

Bursa İl Müftü Vekili Yunus Can ise kendisine ilk olarak ‘Oku’ emri verilen Peygamber Efendimiz'in (sas) doğumuna yönelik kutlamanın kitap fuarı ile açılmasının önemine değindi. Can, “İhdas eden ve katkı veren herkesi tebrik ediyor, Allah kendilerinden razı olsun diyorum. Peygamber Efendimiz (sas) şüphesiz insan-ı kamildir. Onurlu olarak yaşamış ve onurlu bir insan yaşamı için bütün hayatı boyunca mücadele etmiştir. Bu vesile ile bu senenin teması insan onuru olarak belirlenmiş, çok da isabetli olmuştur.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER