ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Haziran 2014 Cumartesi 15:23

Bursa Muradiye Camii ibadete açıldı

Bursa Muradiye Camii ibadete açıldı

Bursa Muradiye 2. Murat Camii, restorasyonu tamamlanmasının ardından ilk günkü ihtişamıyla ve Ramazan ayının ilk teravih namazı ile ibadete açıldı.
Muradiye Külliyesi içinde bulunan Muradiye 2. Murat Camii, yenilenen yüzüyle kapılarını açtı. Cami, ilk teravih namazında vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte Ramazan ayının ilk teravih namazını Muradiye 2. Murat Camii’nde kıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, "11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının ilk teravih namazını Muradiye Camii'nde kılmak çok anlamlı oldu. Çünkü, Sultan 2. Murat'ın külliyesi komple restore ediliyor ve Muradiye Camii de bu kapsamda restorasyondaydı. Ramazan ayına yetişmesi güzel ve çok anlamlı oldu." dedi. Başkan Altepe, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon kapsamında cami ve çevresinin komple düzenlendiğini söyledi.

Vali Münir Karaloğlu da şunları kaydetti: "2. Murat Han Hazretleri tarafından yapılan Muradiye Camii bir süredir onarımdaydı. Ramazan’a ve ilk teravihe yetişsin diye bir hedefimiz vardı, yetişti. Pırıl pırıl bir cami oldu. Kalem işleri, orijinal güzellikleri ortaya çıktı. Kaliteli bir iş gerçekleştirildi."
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER