ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2014 Çarşamba 17:06

Bursa-İzmir "deniz uçağı" seferleri başlıyor

Bursa-İzmir "deniz uçağı" seferleri başlıyor

Bursa-İzmir güzergahında "deniz uçağı" seferlerinin ağı genişletiliyor, çalışmalarda son aşamaya gelindi.


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl nisan ayında Bursa ile İstanbul arasında karşılıklı başlatılan "deniz uçağı" seferlerinin ağı genişletiliyor.

Yoğun ilgi gören seferlerin, Bursa-İzmir güzergahında da gerçekleştirilmesi için başlatılan çalışmalarda son aşamaya gelindi.

Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş (BURULAŞ) Genel Müdürü Levent Fidansoy, yaptığı yazılı açıklamada, Bursa-İstanbul arasında salı hariç her gün karşılıklı toplam 6 uçuşla bugüne kadar 17 bin kişi taşıyan deniz uçağının, Bursa-İzmir seferleriyle ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindiğini bildirdi.

İzmir Limanı'nda deniz uçağı iskelesi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığı bilgisini veren Fidansoy, "Bursa-İstanbul arasındaki uçuşlarda yüzde 100'e yakın bir doluluk oranı yakaladık. Bu güzergahta deniz uçağına ilgi her geçen gün artıyor. Yaz aylarının yaklaşmasıyla özellikle İzmir'e uçuş yapılması için yoğun talepler vardı. Bununla ilgili izinlerimizi aldık ve İzmir Limanı'ndaki çalışmalarımızı da tamamlandık. Nisan ayının ortalarında Bursa-İzmir seferlerini başlatıyoruz" ifadesini kullandı.

Bursa-İzmir arası 1 saat 15 dakika

Karayoluyla 4-4,5 saat süren Bursa-İzmir arasının deniz uçağıyla artık 1 saat 15 dakikada katedilebileceğini belirten Fidansoy, başlangıçta İzmir uçuşlarını günde karşılıklı iki sefer olarak planladıklarına değindi.

Talebe göre özellikle cuma ve pazar günleri yoğunluk olacağından sefer sayılarını artırabileceklerini aktaran Fidansoy, şunları kaydetti:

"Daha sonra da Bodrum'a uçmak için çalışmaları başlatacağız. Bodrum ile ilgili izin süreci devam ediyor. Yine İstanbul-Bandırma arası uçuşlar için de iskele ile ilgili izin alma sürecini başlattık. Yine Karadeniz'e uçuşlar ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kısacası deniz uçağı yakın zamanda Marmara Bölgesi'nin yanı sıra Ege ve Karadeniz semalarında da kendini gösterecek."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER