ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 11:17

Bursa Fotoğraf Günleri başladı


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (BUFSAD) işbirliği ile düzenlenen ’20. Bursa Fotoğraf Günleri’, Fotoğraf Sanatçısı Ara Güler’in ‘Bursa Fotoğrafları’ konulu sergisiyle Tayyare Kültür Merkezi’nde başladı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen ’20. Bursa Fotoğraf Günleri’, 1 Haziran Cumartesi gününe kadar fotoğrafa gönül veren sanatçılarla sanatseverleri biraraya getirecek. Serginin açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, fotoğraf sanatına emek verenleri bir araya getiren organizasyonun kentte geleneksel olarak gerçekleştirilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bursa, sıklıkla birbirinden güzel sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yaptığını belirten Karadağ, “Büyükşehir Belediyesi olarak bizler, Bursa’ya katkı koyacak her organizasyona destek veriyoruz. Bu da onlardan bir tanesi” dedi.

BUFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Küçük, 25 önce Bursa’da fotoğraf günleri düzenlemek için yola çıktıklarını ve zamanın belediye başkanının ilk organizasyonun düzenlenmesinde büyük katkılarının olduğunu hatırlattı. Bu yıl 20.’si düzenlenen etkinlikle Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini almanın ayrıcalığını yaşadıklarını belirten Küçük, “BUFSAD olarak fotoğrafın halk nezdinde yaygınlaşmasını ve topluma mal olmasını arzuluyoruz. Bu doğrultuda bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediyemize, Bursa Kültür ve Sanat Vakfı’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından konuklar, Ara Güler’in fotoğraflarını beğeniyle izledi. Bursa Kültür ve Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik ile Yardımcısı Mehmet Erbak’ın da izlediği sergiye davetliler büyük ilgi gösterdi.

Bu yıl 20.’si düzenlenen etkinlik, Türkiye’de fotoğraf sanatına katkıda bulunmuş Ara Güler, İsa Çelik, Timurtaş Onan, İbrahim Demirel, Nevzat Çakır ve Aclan Uraz’ın son çalışmalarını içeriyor. Etkinlik kapsamında Ara Güler’in ‘Bursa’da Ara, Ara Bursa’da’, ‘Kentin Düşleri’, ‘BUFSAD’, Canan Yaşar’ın ‘Tandır’, ‘Çocuklarımızın Gözüyle Evim, Sokağım, Kentim’ ve İsa Çelik’in ‘Sanatta 55. Yıl’ sergileri sanatseverlerle buluşuyor. Etkinliğe, gösteri ve söyleşiler renk katıyor. '20. Bursa Fotoğraf Günleri'nin programı, Tayyare Kültür Merkezi ve BUFSAD merkezinden temin edilebiliyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER