ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 15:34

Bursa filmlerine Volga Tamöz imzası

Bursa filmlerine Volga Tamöz imzası


Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yürütülen ‘Etkin Şehir’ projesi desteğiyle Karagöz Sinema Atölyesi tarafından çekilecek ‘Bursa’ konulu filmlerin müzikleri ünlü sanatçı Volga Tamöz imzasını taşıyacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın kültür ve sanat yaşamına hareket kazandırmak amacıyla sürdürdüğü çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen ‘Etkin Şehir’ projesi ortaklarının desteklediği ve Karagöz Sinema Atölyesi’nin çekeceği 16 kısa filmin de yer alacağı ‘Bursa Film Oluyor’ çalışması, ünlü bestekar, aranjör ve prodüktör Volga Tamöz’ün müzikleriyle renklenecek.

Balibey Han’da yapılan basın toplantısında projeden dolayı heyecan duyduğunu dile getiren Volga Tamöz, "Bursa ile ilgili yapılması planlanan bu kültürel çalışmalardan çok etkilendim. Çok iyi işler yapılacağına inanıyorum. Ben de akademik kariyerimin 6 yılını film müzikleri üzerine yapan biri olarak 20 yılı geçen profesyonel çalışmalarımla bu projeye ne kadar yararlı olabiliriz, ne yapabiliriz diye düşündük. İyi bir alışveriş olduğunu düşünüyorum. Çok güzel işler düşünülüyor, çok güzel bir perspektif olduğuna inanıyorum." dedi. Tamöz, Bursa’nın tanıtılacağı bu çalışmalardan keyif almayı önemsediğini dile getirdi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Enver Karakoç da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin desteğiyle kentin kültürel, sosyal ve sanat alanında iyi işlere imza attıklarını ifade etti. Karakoç, ‘Bursa Film Oluyor’ projesinin de Bursa’yı tümüyle tanıtacak bir çalışma olduğuna değinerek, "İstanbul’un gölgesinde kalan Bursa’yı kültür ve sanat alanına İstanbul’un da önüne çıkarmayı hedefliyoruz." dedi. Bursa’yı önce Bursalıların tanımaları gerektiğini vurgulayan Karakoç, "Sultanlar şehrini önce Bursa’ya sonra Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz. Bursa’ya dur durak yok." şeklinde konuştu.

Öte yandan Mayıs ayında çekilecek 16 kısa filmin ardından Kültürpark Arena’da ‘Etkin Şehir Şenliği’ düzenlenecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER