ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 20:28

Bursa 12. Kitap Fuarı açıldı


Bursa 12. Kitap Fuarı, törenle ziyarete açıldı.
TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılış törenine, Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Doğan Hızlan, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal ve TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu katıldı.
Fuar, 24 Mart'a kadar açık kalacak. 280 yayınevi ile bazı sivil toplum kuruluşlarının katıldığı fuarda, 80 kültür etkinliği yapılacak. Yaklaşık 500 yazar, düzenlenecek imza günlerinde okurlarıyla buluşacak. Fransız yazar ve filozof Isabelle Millon, 22 Mart Cumartesi günü fuara konuk olacak.
Fuar, "İlk kez Bursa'da gerçekleşecek Türkiye ve Kıbrıslı Şairler Buluşması"na da ev sahipliği yapacak. Orhan Kemal'in doğumunun 100. yılı dolayısıyla, yazarın yaşamı ile Bursa Cezaevi'nde geçirdiği zamanları anlatan metinlerden oluşan "Orhan Kemal 100 Yaşında Sergisi" de fuar süresince ziyaret edilebilecek.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER