ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 14:28

Bu hafta 4 film vizyona

Bu hafta 4 film vizyona

Komik ve trajik bir çok öykü...Cem Yılmaz'ın son gösterisi bugün sinema perdelerine merhaba diyor.


Bu hafta 1'i yerli 4 film sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

Cem Yılmaz'ın son gösterisi bugün sinema perdelerine merhaba diyor. Gösteride, Yılmaz'ın yaşadığı komik, trajik bir çok öykü yer alıyor.

Komedyen Cem Yılmaz'ın 'CM101MMXI FUNDAMENTALS' isimli gösterisi sinemalarda bugün gösterime girecek. Gösteride Yılmaz, çevresinde ve dünyada olup biten bir çok ilginç ve komik olayı da kendi komedi anlayışına uygun olarak yorumluyor ve seyirci ile paylaşıyor. Kadın erkek ilişkilerinin, basit gibi görünen bir yemek siparişinin, hatta bir cenaze töreninin ne kadar komik olabileceğini seyircisi ile paylaşan Cem Yılmaz, seyircilerine uzun yıllar unutamayacakları bir performans ile bol kahkahalı bir seyir vaat ediyor.

Senaryosunu David O. Russell ve Matthew Quick'in yazdığı ''Umut Işığım''da, 2 kez Oscar ödülü kazanan Robert De Niro'nun yanı sıra Bradley Cooper, Chris Tucker, Jennifer Lawrence ve Julia Stiles rol alıyor. Film, Pat Peoples'ın (Bradley Cooper) akıl hastanesinden sonraki yaşadıklarını işliyor.

YAKIN TEHDİT

Yönetmenliğini Joel Schumacher'in yaptığı, senaryosunu Karl Gajdusek'ın yazdığı "Yakın Tehdit"te, Oscar ödüllü Nicolas Cage ve Nicole Kidman rol alıyor. Filmin konusu şöyle: ''Miller ailesi refah, zenginlik ve huzur içerisinde yaşamaktadır. Kyle Miller büyük paralarla oynayan mücevher sektöründeki bir iş adamıdır. Güzel bir eşi ve ergenlik çağını yaşayan genç bir kızı olan Miller'in evi bir gün aniden bir grup maskeli adam tarafından baskına uğrar. Başta evdeki yüksek güvenlikli kasadakileri isteseler de eli silahlı adamların Miller ailesinden talepleri daha da fazladır.''

KOLEKSİYONCU 2

Yönetmenliğini Marcus Dunstan'ın yaptığı, senaryosunu Marcus Dunstan ve Patrick Melton'un yazdığı ''Koleksiyoncu 2'' filminde, Christopher McDonald, Josh Stewart, Navi Rawat, Daniel Sharman, Johanna Braddy rol alıyor. Film, psikopat katil tarafından kaçırılarak rehin tutulan kızını kurtarmaya çalışan babanın çabasını anlatıyor.  

CM101MMXI FUNDAMENTALS

Haftanın tek yerli filmi Cem Yılmaz'ın 2010'daki stand-up gösterilerinin derlemesinden oluşan ''CM101MMXI Fundamentals'', ünlü oyuncunun komedyenlik yönünü beyaz perdeye taşıyor. ''CM101MMXI Fundamentals'' adıyla sergilenen gösterilerle aynı adı taşıyan filmin yönetmenliğini Murat Dündar üstlendi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER