ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 18:32

Borusan Müzik'ten Ocak ayına 2 konserle veda

Borusan Müzik Evi, ocak ayına geçtiğimiz Ağustos ayında kaybettiğimiz Reyent Bölükbaşı’nı aralarında Tuncel Kurtiz’in de bulunduğu dostlarının anacağı anlamlı bir gece ve 60 Dakikada Klasik Müzik adlı kitabın yazarı Ozan Tunca’nın “Yeni Müziğin İstasyonları” başlıklı konseriyle veda ediyor.


 

Dostları Reyent Bölükbaşı’yı anıyor

Geçtiğimiz Ağustos ayında yitirdiğimiz Türkiye’nin en önemli çello sanatçılarından Reyent Bölükbaşı30 Ocak Çarşamba akşamı dostları, öğrencileri ve çocuklarının vereceği bir konserle Borusan Müzik Evi’nde anılıyor. Yelda Özgen’in düzenlediği, Tuncel Kurtiz ve Ali Perret ile açılacak anma gecesinde Cihat Aşkın, İmer Demirer sahne alacak isimlerden birkaçı. Çello öğrencileri ise Reyent Bölükbaşı tarafından kurulan Violoncelli dörtlüsü ile konsere katılacak. Konser 20.00’de başlayacak.

30 Ocak Çarşamba/ 20.00

 

 

Yeni müziğin bir sonraki durağı Borusan Müzik Evi

Klasik müziği sevdirmeyi ilke edinmiş olan ve 60 Dakikada Klasik Müzik adlı kitabın yazarı olanOzan Tunca, bu kez açıklamalı bir yeni müzik konseri sunuyor. “Yeni Müziğin İstasyonları”başlıklı konserde, yeni müzik yapıtlarında çalgıcıların nasıl farklı tınılar elde ettiğini, programı dinleyiciye sunmadan nasıl bir hazırlık yaptıklarını açıklayacak ve örnekler vererek gösterecek olan sanatçı, müzik dinleme farkındalığı konusunda bilgiler de verecek. 31 Ocak Perşembe akşamı gerçekleşecek dinletide Ozan Tunca, Nihan Atalay ve Müge Hendekli ile birlikte, Claude Debussy, Anton von Webern, Selim Doğru ve George Crumb’ın eserlerinden bir seçki seslendirilecek.

 31 Ocak Perşembe/ 20.00

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER