ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2014 Cumartesi 07:09

Bir günde 40 caz konseri


Danimarka Kış Caz Festivali'nin ilk gününde başkent Kopenhag'da 40 caz konseri verilirken 17 gün sürecek festival kapsamında ülke genelinde 400'den fazla konser verilmesi planlanıyor.
Kopenhag'ın en büyük kış festivali olan "Wondercool", sanat, mimari, dizayn, yemek, moda ve müzik aktivitelerini kapsıyor. Bu yıl 14'üncüsü yapılan Danimarka Kış Caz Festivali 2014 de Wondercool'un bir parçası olarak 7-23 Şubat tarihleri arasında yapılacak.
Bugün 40'ı başkent Kopenhag'da olmak üzere 46 konserle başlayan caz festivali, 17 gün sürecek. Konserlerin ilki The Original Trio tarafından Halmtorvet'teki PH-Cafeen'de verildi. Danimarka'da ülke genelinde yapılan tek müzik festivali olan caz festivalinde, geçen yıl 60 mekanda 300 konser verilirken bu yıl ülke genelinde 75 buluşma noktasında 400'den fazla konser düzenleneceği bildirildi.
Danimarka 2013 Caz Müzik Ödülleri sahiplerinin aralarında bulunduğu Jacob Anderskov, Emil de Waal, Aske Drasbaek ve Sören Ulrik Thomsen & Det Glemte Kvarter ile çeşitli ülkelerden caz ustalarını izleyiciyle buluşturacak festival için düzenli caz kulüplerinin yanı sıra kafeler, tiyatro salonları, dernek binaları gibi mekanlar seçildi. Seçilen mekanlar kendilerine özgü ortamlarıyla da festivale daha renkli bir ortam sağlıyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER