ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ekim 2013 Cumartesi 19:28

Bilim Sanat Merkezi'nin protokolü imzalandı


SANKO Holding tarafından, Gaziantep Üniversitesi’nin vereceği arsa üzerine yaptırılacak olan ve Bilim – Sanat Merkezi olarak tanımlanan 16 derslikli okulun yapımına ilişkin protokol imzalandı.

    Açılışı yapılan Empati İlkokulu’nda düzenlenen protokol törenine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Adil, Sami ve Cengiz Konukoğlu, Gaziantep milletvekilleri Derya Bakbak, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Özcan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin katıldı.

    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, SANKO Holding’in eğitime katkısına yakından tanık olduğunu belirterek, “Ancak, yaptıracak bu okul çok ayrı anlam taşıyor. Özel yetenekli öğrencilerin eğitileceği bu okul, inanıyorum ki, Türkiye’nin bu alanda en iyi okulu olacaktır.” dedi. İnşa edilecek okul ve benzerlerini, 'geleceğin altyapısını yetiştiren merkezler' olarak tanımlayan Şahin, bilim adamları ve sanatçıların bu okullarda yetiştirileceğini söyledi.

    Vali Ata da merkezi idarenin çabaları ve hayırseverlerin destekleri ile Gaziantep’te derslik açığını kapatma anlamında önemli yol alındığını kaydetti.

    SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu ise Gaziantep’in eğitim alanında olması gereken yerde bulunmadığına dikkati çekerek, “Gaziantep’in eğitim alanında sanayileşmesine paralel noktaya gelmesi için olanaklarımız ölçüsünde katkımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

    Konuşmaların ardından Gaziantep Üniversitesi’nin vereceği arsa üzerine inşa edilecek 16 derslikli Bilim ve Sanat Merkezi olarak tanımlanan okulun SANKO tarafından yapımına ilişkin protokol; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Vali Erdal Ata ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu tarafından alkışlar arasında imzalandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER