ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 11:58

Bahar Derneği, yeni binasını hizmete açtı

Bahar Derneği, yeni binasını hizmete açtı


Bingöl'de faaliyet gösteren Bahar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Yenişehir Mahallesi Sefa Sokak'ta bulunan yeni hizmet binasını, yapılan törenle hizmete açtı.

Açılış törenine Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in eşi Fatma Güvençer, Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay'ın eşi Tuğba Atalay, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Bahar Derneği Başkanı Semiha Demir, yeni hizmet binasının hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak, derneğin amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Bingöl'deki bayanların sosyal ve ekonomik konumlarını güçlendirmeyi ayrıca yaşanılan sıkıntılarla mücadele etmeyi amaçladıklarını ifade eden Demir, '' Kurs, seminer, konferans, panel, sempozyum, şenlik, kermes ve yarışmalar düzenleyerek üyelerimizi sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda güçlendiriyoruz.'' dedi.

Bayanların mesleki becerilerini ve girişimciliklerini geliştirmeye yönelik projeler yaptıklarını belirten Demir, "Bu sayede ekonomik güçlenmelerini sağlıyoruz. Ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Ayrıca hayırseverlerden bağış toplayarak, en yoksul hanelere ulaşmasını sağlıyoruz. Bireysel ve toplumsal olarak, maddi ve manevi gelişme için kitap okumayı teşvik ediyoruz.'' ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER