SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2014 Pazartesi 16:50

Arnavutluk'ta Türk sanatçıya ödül

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/arnavutlukta-turk-sanatciya-odul-1482497-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/arnavutlukta-turk-sanatciya-odul-1482497-622x360.jpg
Arnavutlukta Türk sanatçıya ödül

Deniz Yetim, Arnavutluk’un başkenti Tiran'da bu yıl 14.'sü düzenlenen Uluslararası Vokal Festivali’nde Marie Kraja ödülünü kazandı.


İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Deniz Yetim, Arnavutluk’un başkenti Tiran'da bu yıl 14.'sü düzenlenen Uluslararası Vokal Festivali’nde Marie Kraja ödülünü kazandı.

Ödül töreninde çok heyecanlı olduğunu belirten Deniz Yetim, "Çok onur duyudum ve desteğiniz için herkese teşekkürler." ifadelerini kullandı.

Jüri başkanlığını Viyana Devlet Operası Genel Müdürü Dominique Meyer’un yaptığı yarışmada İsveç, Belçika, Arnavutluk, Yunanistan'dan önemli sanatçılar jüriyi oluşturdu. Türkiye'den ise İstanbul Opera ve Balesi Genel Koordinatörü Ununsan Kuloğlu jüride yer aldı.

Marie Kraja ikincilik ödülünü Kosova’dan Marigona Qerkezi ve üçüncülük ödülünüyse Romanya’dan Remus Alazaroae kazandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

"Macbeth" kaldırıldı mı ?

SONRAKİ HABER

Bu Tarz Benim'e torpil karıştı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.