ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 19:52

Ara Güler’in doktorundan flaş açıklama

Ara Gülerin doktorundan flaş açıklama

Fotoğrafçı Ara Güler'in tedavisine devam ediliyor. Uzm. Dr. İlhan Ocak, ünlü fotoğrafçının durumuna ilişkin gazetecilere açıklama yaptı.


Hastanede tedavisi süren ünlü fotoğrafçı Ara Güler’in durumuyla ilgili konuşan Uzm. Dr. İlhan Ocak, diyaliz programı bittikten sonra kendisini tekrar servise çıkartacaklarını söyledi.

Oca, "Ara Beyin kronik böbrek yetmezliği var. O nedenle bir diyaliz ihtiyacı oluyor dönem dönem. Fakat bu diyaliz ihtiyacı olmasına rağmen bazı sıkıntıları dolayısıyla tansiyonun düşük seyretmesi dolayısıyla bu diyaliz programını daha çok yoğun bakım koşullarında yapıyoruz. O nedenle zaman zaman yoğun bakıma alıyoruz.

Kendisinin şu anda morali yerinde, diğer parametreleri yerinde. Bu diyaliz programı bittikten sonra da tekrar servise çıkartacağız. Kronik böbrek yetmezliği olan hastaların diğer organlarında da değişiklikler ya da sıkıntılar olabiliyor. Bu tür sıkıntıları yaşlılığa bağlı diyoruz. Bunları diyaliz programına alırken de belli koşullarda yapıyoruz. O nedenle yoğun bakımda takibini sürdürüyoruz. Bilinci açık, kendisiyle konuşuyoruz. Birkaç kez servise çıkardık, diyaliz ihtiyacı arttığı zaman tekrar aşağı aldık. Yaşlılık nedeniyle bu programı özenle yapıyoruz" dedi. 

SABAH

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER