ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 14:51

Antalya'da 'Türk Dizi ve Film Müzikleri' konseri

Antalyada Türk Dizi ve Film Müzikleri konseri


Antalya Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)'nde, Yeşilçam filmlerinin ve dizilerin müziklerinin seslendirildiği konser düzenlendi.

Kepez Belediyesi tarafından organize edilen ‘Türk Dizi ve Film Müzikleri’ konseri Antalya Sazendeleri Orkestrası icra etti. Konserde, Yeşilçam'ın izlenme rekorları kıran filmlerinin ve sevilen dizilerin müzikleri, enstrümantal ve sözlü olarak yorumlandı.

İzmir'den gelen konuk sanatçılar Ümit Bulut ve Pınar Bulut da Yeşilçam filmlerine senaryo olan "Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim, Senede Bir Gün, Mazi Kalbimde Yaradır, Karagözlüm, Efkarlanma Gül Gayrı, Benim Gözüm Sende" gibi Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdi.
Antalya Sazendeleri Orkestrası ise Aşkı Memnu, Zor Yıllar, Selvi Boylum Al Yazmalım, Çalıkuşu, Baba Evi, Hatırla sevgili, Süper Baba, Hababam Sınıfı, Ekmek Teknesi, Tosun Paşa gibi filmlerin ve dizilerin müziklerini yorumladı.

Programa katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Sazendeleri Orkestrası üyelerine ve solistler Ümit Bulut ve Pınar Bulut'a çiçek takdim ederek, teşekkür etti.
"Türk Dizi ve Film Müzikleri" konseri ile maziye yolculuk yaptıklarını söyleyen Tütüncü, "Mazinin o güzel yaprakları arasında, günün koşuşturmasından, stresinden uzaklaştık ve çok farklı bir ruh haline büründük." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER