ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 08:08

Anadolu Ateşi Kanada Turnesi'ne Toronto ile başladı


Anadolu Ateşi'nin Kanada Turnesi, Toronto gösterisiyle başladı.
Grubun sanhe aldığı 90'ıncı ülke olan Kanada'daki ilk gösterisinde, Toronto'nun en büyük gösteri salonlarından 3 bin kişilik Sony Eğlence Merkezi'nin tamamı doldu.
Anadolu Ateşi'nin Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, heyecanlı olduklarını söyledi. Erdoğan, "Dünyanın gösteri sanatları merkezi olarak bilinen bir ülkeye gelmekten ve en büyük salonda sahne almaktan dolayı heyecanlıyız. Bu gece Toronto'da, en az 10 grubun gösterisi varken, bizim biletlerimizin tamamının satılmış olması mutluluk verici" dedi.
Kanada Turnesi'ni organize eden Sortie Entertainment'in sahibi Basri Yılmazer ve Hacer Türk de etkinliği bir Türkiye tanıtma turu gibi algıladıklarını söyledi. Daha önce Sezen Aksu'yu yıl ilk kez Kanada'ya getirdiklerini hatırlatan Yılmazer ve Türk, Anadolu Ateşi'nin gelecek yıl daha geniş bir şehir yelpazesiyle Kanada'ya getirilmesini planladıklarını kaydetti.
Grubun Ottawa'daki gösterisine, Başbakan Stephen Harper başta olmak üzere tüm bakan, milletvekili, üst düzey bürokrat ve yabancı misyon şeflerinin davet edildiğini anlatan organizatör Yılmazer, Ottawa'da Gatineau Lac-Leamy Gazinosu'nda, Montreal'de ise St. Denis Tiyatrosu'nda gösteri yapılacağını söyledi.
Grubun Toronto gösterisi gece geç vakitlere kadar sürdü.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER