ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 13:41

Anadolu Ajansı'ndan bir ilk

Anadolu Ajansından bir ilk

Anadolu Ajansı'nın ilk kez Türkçe, İngilizce ve Arapça hazırladığı 2012 yıllığı okuyucuyla buluştu.


Anadolu Ajansı, tarihinde ilk kez 3 dilde birden yıllık hazırlayıp, 2012 yılının en önemli olaylarını kronolojik akış içinde, çok sayıda fotoğraflarla bütünleştirip okuyuculara sundu.

Satışa sunulan yıllıklarda, dünyada ve Türkiye'de 2012'de öne çıkan olaylar kronolojik sıra ve yüksek kaliteli fotoğraflarla bütünleştirildi.

AA Kurumsal İletişim Müdürlüğü tarafından hazırlanan yıllıkta, ajansın deneyimli editörlerinin titizlikle seçip yeniden kaleme aldıkları, yoğun geçen 2012'nin önemli konularına yer verildi.

AA'nın muhabir ve foto muhabirlerinin, Türkiye'nin her köşesinde ve dünyanın sıcak bölgelerinde doğrudan izleyip tanıklık ettikleri olaylara ilişkin haber ve fotoğraflar, birim editörleri tarafından yeniden değerlendirmeye tabi tutuldu.

Önemli gelişmelerin habere dönüştürüldüğü metinler, yıllıkta bir bölümü ödül de kazanmış olan fotoğraf kareleri ile bütünleştirildi.

ÖNEMLİ KAYNAK ESER

Anadolu Ajansı'nın tarihe not düştüğü, muhabirlerinin sıcak olayların içinden doğrudan bildirdiği haber ve fotoğraflara öncelik verilen yıllık, içerik kadar görsel yanıyla da beğeni kazandı.

Yıllık, siyasetten sanata, ekonomiden spora, Türkiye ve dünyanın değişik noktalarında 2012 yılında hafızalara kazınan olay ve kişiler baz alınarak, kronolojik bir akışla hazırlandı.

Benzerlerinden farklı olarak kronolojik sıralamanın özellikle araştırmacılar ve arşiv meraklıları için kolaylık sağlayan yıllıklar, önemli bir kaynak eser ve el kitabı niteliği taşıyor. Yıllıklarda, yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla desteklenen iki bine yakın konu sunuluyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER