ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mayıs 2013 Pazar 07:34

Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Şenliği başladı

Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Şenliği başladı


Alanya 13. Uluslararası Turizm ve Sanat Şenliği, protokol üyeleri, vatandaşlar, otel animasyon grupları, yurt dışından gelen heyetlerin temsilcilerinin kortej yürüyüşü ile başladı.

Atatürk Anıtı ile İskele Meydanı arasında gerçekleştirilen kortejde İskele Meydanı'nda son buldu. İskele Meydanı'ndaki törende, yerli ve yabancı gruplar, halk oyunları gösterileri ve müzik dinletileri yapıldı. Etkinlikler kapsamında resim, fotoğraf ve heykel sergileri düzenlendi. El sanatları ürünleri ve yöresel yemek satışının yapıldığı stantlar ziyaret ediliyor.

Alanya ve kardeş şehir Gladbeck arasındaki dostluğun 20. yılı nedeniyle ilçeye gelen Gladbeck Belediye Başkanı Ulrich Roland ve Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, düzenlenen serginin açılışı yapıldı. Kızılkule önünde düzenlenen törende konuşan Kaykamam Erhan Özdemir, düzenlenen bu festivalin hoşgörü, birlik ve beraberliğin anlayışına katkı sağlayacağına inandığını dile getirdi.

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkçe ve İngilizce yaptığı konuşmasında Alanya'nın dünyada çok iyi tanındığını söyledi.

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu da Alanya ve belde belediyelerin kardeş şehirlerinden gelen heyetlerin de katılmasıyla şenliğin daha renkli geçtiğini kaydetti.

Konuşmalardan sonra Alanya Belediyesi ile kardeş şehir olan belediye başkanlarınında bulunduğu şenlikte birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Dün başlayan şenlik, 28 Mayıs'ta son bulacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER