ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Haziran 2014 Cumartesi 13:45

Alaçam yaylaları Ayder'in alternatifi olacak

Alaçam yaylaları Ayderin alternatifi olacak

Samsun Turizmciler Derneği Başkanı Dilek Genç, Alaçam ilçesindeki yaylaların doğal güzellikleriyle Ayder Yaylası'na alternatif olabileceğini söyledi.Genç, yaptığı açıklamada, Alaçam ilçesindeki Kızlan, Şirinköy ve Dürtmen yaylalarının birer doğa harikası olduğunu belirterek, "Doğu Karadeniz bölgesine gelen ve sayıları her yıl artan Arap ve Koreli turistleri Samsun'a çekebilmek için çalışıyoruz. Özellikle Dürtmen ve Kızlan yaylaları, Ayder Yaylası'na alternatif olabilecek en önemli yaylalardan bazıları. Söz konusu yaylalarımızın tanıtılmasını ve turizm aktivitesinin yükseltilmesini önemsiyoruz" diye konuştu.
Alaçam'daki yaylaların doğal güzelliklerinin bugüne kadar yeterince bilinmediğini dile getiren Genç, "Yaylalarımızın doğal güzelliklerinin Araplara ve Korelilere tanıtılması için turizm acenteleri, sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleriyle görüşmeler yapacağız. Yaylalarımız için özellikle İran, Arabistan, Tunus, Cezayir, Libya, Ürdün ve Kore'de tanıtım çalışmaları gerçekleştireceğiz" dedi.
Samsun'un turizm potansiyeline dikkati çeken Genç, "Samsun'a gelen bir turist, bir günde dört mevsimi, denizi, güneşi, yeşilliği, tarihi ve kültürel güzellikleri görebiliyor. Yaylalarımız keşfedilmeyi bekliyor. Birçok kişi doğal güzelliklerimizin farkında bile değil. Bu güzellikleri bütün dünyanın tanımasını istiyoruz" ifadesini kullandı.
Genç, yayla turizminin geliştirilmesinin bölgenin ekonomik olarak kalkınmasına katkı sağlayacağını vurguladı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER