ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 14:19

Aksaray'da "Kantincisiz Kantin Projesi" hayata geçirildi


Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi'nde "Kantincisiz Kantin Projesi" hayata geçirildi.
Mehmet Akif Ersoy Mahallesindeki Bilim Sanat Merkezi'nde eğitim gören üstün zekalı 4. ve 7. sınıf öğrencileri, kantincisi olmayan kantinden alışveriş yaparak, aldıkları ürünlerin parasını kutuya bırakıyor.
İl Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, "Kantincisiz Kantin Projesi"nin açılışında yaptığı konuşmada, bugüne kadar yaptıkları projelerden çok daha farklı bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.
Projenin uygulanmasında asıl emeğin öğrencilerde olduğunu ifade eden Deneri, "Bu proje onların sayesinde gerçekleşti. Proje, değerler eğitimi kapsamında öğrencilerimize duyduğumuz sonsuz güvenin bir göstergesidir. Uygulamalı bir çalışma olduğu için daha da anlamlı. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.
Kantincisi olmayan bir kantinden alışveriş yaparken öğrencilere çok fazla sorumluluk düştüğüne dikkati çeken Deneri, projenin hayırlı olmasını diledi.
Projeyi çok beğendiğini belirten öğrencilerden Elif Düver ise "Kantinci bizi bekletiyordu. Ne istediğimizi söyleyene kadar ders başlıyordu. Bu yüzden proje çok güzel. Ayrıca, öğretmenlerin bizlere olan güveninin bir göstergesi" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER