ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2014 Cuma 03:14

Akbank Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

Akbank Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

11. Akbank Kısa Film Festivali, 16 Mart-26 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival kapsamında düzenlecek kısa film yarışmasının son başvuru tarihi ise 29 Kasım 2014.


Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan Akbank Kısa Film Festivali bu yıl 11. yaşını kutluyor. Festival, bu yıl ilk kez yabancı yönetmenlerin katılımını genişletiyor ve hem Ulusal Yarışma hem de Uluslararası Yarışma olmak üzere iki ana bölümden oluşuyor. Aynı zamanda, deneysel film kategorisinde yer alan yapımlar da bu sene yarışmaya katılabiliyor. Yeni fikirleri desteklemeyi, genç sinemacılara kendilerini gösterme olanağı ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan Festival, 16 – 26 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Akbank 11. Kısa Film Festivali programında, “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Yarışma Dışı Seçki” “Kısadan Uzuna”, “Özel Gösterim” ve “Deneyimler” bölümlerinin yanı sıra Atölye çalışmaları ve Söyleşiler yer alıyor.

"Kısa Film Yarışmasına son başvuru tarihi; 29 Kasım 2014" 

Festival kapsamında, düzenlenecek kısa film yarışmasının son başvuru tarihi ise 29 Kasım 2014, Cumartesi “Kurmaca, “Belgesel”, “Deneysel” ve “Canlandırma” kategorileri kapsamında ön eleme jürisinden geçip yarışmalı bölümlere katılmaya hak kazanan filmler, “Festival Kısaları” bölümünde izleyicilerle buluşacak. Ulusal yarışma kapsamında jüri tarafından en iyi film seçilecek olan yapım 5.000 $ ile ödüllendirilecek. Uluslararası yarışma bölümünde ise en iyi film aynı şekilde 5.000 $ para ödülü almaya hak kazanacak.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER