ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 15:06

Acıpayam'da 'Gökyüzünden Türkiye Manzaraları' sergisi açıldı


Denizli'nin Acıpayam ilçesinde, Türk Hava Kurumu (THK) tarafından "Gökyüzünden Türkiye Manzaraları” adlı bir fotoğraf sergisi açıldı. Belediye toplantı salonundaki serginin açılışına Acıpayam Kaymakam Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, İlçe Emniyet Müdürü Nusret Ertop, THK Acıpayam Şube Başkanı Veysel Kaya, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Selçuk, Orman İşletme Müdürü Halil Özdemir ve diğer vatandalar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan THK Şube Başkanı Kaya, “Gökyüzünden Türkiye Manzaraları” resim sergisinin ilk kez Acıpayam’da düzenlendiğini belirterek, "Ülkemizin tarihî, doğal ve turistik güzelliklerini gözler önüne sermek ve gençlerimize bir anı bırakmak için THK'nin fotoğrafçıları tarafından çekilen fotoğrafları sizlerle buluşturuyoruz. Bu sergide binlerce kilometre yolun, saatler süren uçuşların, uzun ve yorucu çekimlerin sonucunda oluşan birbirinden güzel manzara fotoğrafları bulunmaktadır. Bunlar, Türkiye’de ilk olarak bir ilçede sergilenmektedir. Bu ilçenin de Acıpayam olması bizi ayrıca gururlandırmıştır." şeklinde konuştu.

Açılışın ardından yamaç paraşütü öğretmen pilotu Türker Türkoğlu tarafından, sergiyi gezen Kaymakam Kalkar ve beraberindekilere fotoğraflar hakkında bilgi verildi. Kalkar, burada yaptığı konuşmada, "Ülkemizin güzelliklerini, bu sergiyle bir kez daha görmüş oluyoruz. Fotoğrafların hazırlanmasında ve serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve Acıpayam THK Şube Başkanlığına teşekkür ediyorum." dedi.

Sergi, 28-29 Ekim 2013 tarihlerinde açık olacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER