ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 14:29

Acıpayam 1. Kitap Fuarı açıldı


 Denizli'nin Acıpayam ilçesinin ilk kitap fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı. Acıpayam Kaymakamlığı, Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaynak Kültür Yayın Grubu tarafından, "Türkiye Okuyor" ve "Okullar Hayat Olsun" projelerine destek amacıyla düzenlenen fuar, 21-26 Mayıs 2013 arasında Acıpayam Kapalı Spor Salonu'nda devam edecek.

Açılışa Kaymakam Suat Kalkar, Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Duysak, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Selçuk, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Darıveren Belediye Başkanı Davut Oymak, AK Parti İl başkanı Avni Örki, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Dağ, daire ve kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Kaymakam Kalkar, "Yaklaşık iki ay kadar önce Kaynak Yayın Grubu'ndan yetkililer kitap fuarı yapmayı düşündüklerini bize ilettiklerinde, çok isabetli olacağını söyleyip o günden itibaren çalışmalara başladık. Yeni nesillerin kitap okuma alışkanlığını geliştirmek ve kitaplarla kaynaşmasını sağlamak için bu fuarı düzenledik. Bilginin en önemli değer olduğu günümüzde ona ulaşmak, elde edip üretmek ve kullanmak çok önemli hale gelmiştir. Bilgiye ulaşacağımız en temel kaynaklar da kitaplardır. Toplumda okuma bilincini geliştirmek temel vazifemizdir." dedi. Kalkar, daha sonra açılış kurdelesini kesti. Ardından stantları gezen Kaymakam Kalkar ve beraberindekilere, Kaynak Kültür Yayın Grubu İzmir Bölge Müdürü Fuat Ataş rehberlik yaparak bilgi verdi. Ataş, daha önce 63 ilçe ve dört il merkezinde kitap fuarı açtıklarını belirterek, "Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitapları kendi biriktirdikleri harçlıklarla almanın keyfini yaşatmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Daha önceden dağıttığımız kumbaralarda biriktirdikleri parayla kitap almanın ve tasarruf etmenin ne olduğunu öğrendiler." şeklinde konuştu.

Öğrencilerin yanısıra yetişkinlere yönelik kitapların da bulunduğu Acıpayam 1. Kitap Fuarı'na ilçedeki bütün öğrencilerin götürüleceğini aktaran yetkililer, yaklaşık 10 bin öğrencinin katılacağını belirtti. Fuarda başta Kaynak Yayınları olmak üzere yaklaşık 15 yayınevinin kitapları yer alıyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER