ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2016 Pazartesi 10:58

Abant'a ziyaretçi akını

Abanta ziyaretçi akını

Doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı'nı 2 günde 7 bin 500 kişi ziyaret etti


Bolu'da bulunan Abant Tabiat Parkı, hafta sonunda adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Kar kalınlığının 35 santimetreye ulaştığı Abant, hafta sonunda yerli ve yabancı tatilcilerin yoğun olarak tercih ettiği dinlenme mekanları arasında yer aldı. Parkı 2 günde yaklaşık 7 bin 500 kişi ziyaret etti.

Parkta bulunan her 2 otel de yüzde 100 doluluk oranına ulaşırken, piknik alanlarının yoğunluktan dolması nedeniyle bazı tatilciler yol kenarlarında piknik yapmak zorunda kaldı.

Abant Gölü çevresinde kar ve buzlanma nedeniyle bazı sürücüler zaman zaman zor anlar yaşadı. Yolda kalan bazı araçlar vatandaşların yardımları ile yollarına devam edebildi.

Tabiat parkındaki bir otelin genel müdürü Erol Oğuz, kar yağışının ardından Abant'a yoğun bir ilginin olduğunu ifade ederek, "Hafta sonu otelimiz yüzde 100 doluluk oranı ile hizmet verdi. Hafta içi ise doluluk oranımız yüzde 80'lerde. Bu sayı her an değişmekte. Kar, Abant'a bereketiyle birlikte geldi." diye konuştu.

Ziyaretçilerden Salih ve Gamze Öztoprak çifti ise yoğunluk nedeniyle piknik alanlarında yer bulamadıkları için yol kenarında piknik yapmak zorunda kaldıklarını belirterek, "Abant'ı çok sevdiğimiz için 3 aylık ikiz bebeklerimizle geldik. Burada mangal yaptık. Soğuk olmasına rağmen yinede güzel bir gün geçirdik." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER