ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Temmuz 2013 Cuma 09:11

6 yeni film vizyona giriyor

6 yeni film vizyona giriyor

Sinemaseverler bu hafta gerilim, aksiyon, romantik komedi seçkilerinden oluşan 6 yeni film ile buluşuyor.


Haftanın öne çıkan filmleri "Endonezya" yapımı "Cinnet" ve Brad Anderson’un yönettiği ve Halle Berry, Abigail Breslin'ın oynadığı “Acil Arama”.

SÜPERSTAR

Martin işe gitmek üzere metroya bindiğinde bir tuhaflık hisseder. İnsanlar imza ister, fotoğrafını çeker ve takip ederler. Martin nedensiz bir biçimde aniden ünlü olmuştur. Televizyon kanalları programlarına davet etmek için sıraya girerken Martin, sürekli genişleyen medya girdabında kapana kısılmıştır. Nedenini bulmaya çalıştıkça, olayları sorguladıkça şöhreti daha da artar. Xavier Giannoli’nin yönettiği ve Kad Merad, Cecile De France, Alberto Sorbelli ile Pierre Diot’un oynadığı “Süperstar”, Fransa-Belçika yapımı.

ACİL ARAMA
Jordan, 911 acil yardım hattında santral görevlisi olarak çalışan bir kadındır. Bir gün merkezi arayan genç bir kız, evine zorla giren biri olduğunu ve hayatının tehlikede olduğunu söyler. Ekipler evi tespit edip, kızı kurtarıncaya kadar, Jordan telefonda katili oyalamaya ve ikna etmeye çalışır, ancak başarısız olur. Genç kız ölür, dahası birbirini takip eden olayların bir seri katil işi olduğu ortaya çıkar. Brad Anderson’un yönettiği ve Halle Berry, Abigail Breslin, Morris Chestnut ile Michael Eklund’un oynadığı “Acil Arama” gerilim türünde.

 SADECE TANRI AFFEDER

 Bangkok’da sürgünde yaşayan Julian, kardeşiyle birlikte  uyuşturucu ticareti yapmakta, paravan olarak bir boks  kulübünü işletmektedirler. Bir gün Julian’ın kardeşi öldürülür.    Bunun üzerine patroniçe olan anneleri Crystal, ilk uçakla oraya gelerek Julian’dan  kardeşinin katillerini bulup intikamını almasını isteyecektir. Senenin en merakla beklenen f  filmlerinden " Only God Forgives / Sadece Tanrı Affeder", 2012’nin olay yaratan filmi  “Drive”ın yönetmeni Nicolas Winding Refn ve başrol oyuncusu Ryan Gosling’i tekrar bir  araya getiriyor. Gosling’e, Kristin Scott Thomas, Rhatha Phongam eşlik ediyor.

 CİNNET

 Genç adam, karısı ve iki çocuğuyla ormanın içinde tatil  yaparken davetsiz bir misafir herşeyi altüst eder. Tam olarak daha neler olduğunu anlayamadan kayıp bir zaman yaşar ve bu sürecin sonunda kendine geldiğinde ailesi yanında değildir. Bu garip gidişatın bir parçası haline gelen aynı ormanda tatile gelmiş olan bir başka aile ile karşılaşır. Joko Anwar’ın yönettiği ve Rio Dewanto, Hannah Al Rashid, Izzati Amara Isman, Aridh Tritama’nın oynadığı “Cinnet” bir Endonezya filmi.


MASKELİ SÜVARİ

Filmde, Amerikan yerlisi, savaşçı Tonto, hukuk adamı John Reid’in bir adalet efsanesine dönüşmesine dair anlatılmamış hikâyeleri anlatıyor.
“Maskeli Süvari”, seyirciyi, bu iki kahramanın açgözlülük ve yozlaşmaya karşı birlikte savaşmak için işbirliği yapmayı öğrenirken ortaya çıkan komik sürtüşmeleriyle dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Gore Verbinski’nin yönettiği ve Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Armie Hammer ile William Fichtner’in oynadığı “Maskeli Süvari”, seyirciye aksiyon ve mizah dolu, nefes kesen bir macera sunuyor


 NEW YORK’TA 2 GÜN

 Marion, New York’ta Mingus’la kedileri ve önceki  beraberliklerinden çocuklarıyla mutlu yaşamaktadır. Ne var ki  babası, kız kardeşi ve onun erkek arkadaşı aniden ziyarete gelir. Marion’la Mingus’un i  ilişkileri iki gün boyunca akıl almaz sınavlardan geçecektir, çünkü bu üç Fransızın ırkçı  yaklaşımları, sınır tanımamaktadır. Julie Delpy’nin yönettiği ve Julie Delpy, Chris Rock,  Albert Delpy ile Alexia Landeau’nun oynadığı “New York’ta 2 Gün”, romantik-komedi  sevenler için.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER