ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Nisan 2014 Perşembe 00:39

55 yabancı öğrenciden ilahi ziyafeti

55 yabancı öğrenciden ilahi ziyafeti


Ankara'da ‘Herkes O'nu Okuyor' yarışması kapsamında ilahi gecesi düzenlendi. 30 ülkeden gelen 55 öğrenci, sahne aldıkları etkinlikte salondaki davetlilere ilahi ziyafeti sundu.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ile ilgili kitap okuma projesi olan 'Herkes O'nu Okuyor' adlı program ve ‘Kutlu Doğum Haftası’ vesilesi ile Ankara Büyük Anadolu Hotel’de ilahi gecesi düzenlendi.

Dünyanın dört bir köşesinden gelen öğrenciler eşliğinde düzenlenen geceye, Ankara ve diğer ilerden gelen iş adamları, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Salonun tıklım tıklım dolduğu etkinlikte yabancı öğrenciler, davetlilere naat ve ilahi ziyafeti sunarken; Türkçe’ye olan hakimiyetleri ile de salondaki vatandaşların beğenisini topladı.
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, 30 ülkeden gelen öğrenciler, kora ve solo eşliğinde ilahiler seslendirdi.

Gecede, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin okuduğu bir şiir de katılımcılara dinletildi. Bu sırada bazı vatandaşların duygu dolu anlar yaşayıp göz yaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER