ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 17:28

4 Kadın 1 Soygun

4 Kadın 1 Soygun

Dört kadının yolu Kadın İşi'nde kesişiyor


Kalbi kırılmış dört kadın bir araya geliyor, hayatın üstesinden gelebilmek için omuz omuza veriyor ve ortaya da 'Kadın İşi' çıkıyor.

Yönetmenliğini A. Taner Elhan’ın yaptığı “Kadın İşi”nin başrollerinde Meltem Cumbul, Özge Ulusoy, Esra Dermancığlu ve Filiz Ahmet var. Bu eğlenceli dörtlüye usta oyuncular Meral Çetinkaya ve Ayten Uncuoğlu ile Ferit Aktuğ, Erdal Cindoruk, Ayşen İnci, Gökçe Eyüboğlu, Ali Erkin Saltukoğlu eşlik ediyor. Filmin izleyiciye bir diğer sürprizi ise konuk oyuncu olarak filmde yer alan Sadi Celil Cengiz.

Filmin hikayesi izleyiciyi kimi zaman hüzünlendirecek kimi zaman da güldürecek cinsten. Birbirlerinden başka güvenecek kimsesi olmayan 4 kadın arkadaşın banka soyma macerasının yanı sıra hayata tutunma çabasını anlatan film, 17 Ocak'ta izleyici ile buluşacak.

Kadınlar arasında

Gülay (Meltem Cumbul), kocasının onu terk etmesinin ardından 2,5 yaşındaki oğlu ile annesinin evine döner. Sağlık sorunları, yeni hayata alışma çabaları, diğer yandan kredi borçları derken, Gülay kendisini maddi manevi zor bir dönemin içerisinde bulur. Gülay'ın umutları sahibi olduğu küçük tekstil atölyesindeki makinelere banka tarafından el konulmasıyla son bulur.

Hayatının en zor günlerini yaşayan Gülay, bir gece en yakın arkadaşları Bilge (Filiz Ahmet), Nihal (Özge Ulusoy) ve Dürdane (Esra Dermancıoğlu) ile dertleşirken, tek çözümün banka soymak olduğunu laf arasında söyleyiverir. Çaresizliği ifade etmek için şaka yollu söylenen bir cümle sonucunda 4 kadın arkadaş kendilerini bir macera içerisinde buluverir. Yaşadıkları, her ne kadar dışarıdan komik olaylar silsilesi gibi görünse de esasında yaşadıkları dostluktan başkası değildir. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER