ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 23:34

4. Beyaz Küre Ödülleri sahiplerini buldu


Turizm ve Tanıtma Platformunun (TUTAP) düzenlediği ''Beyaz Küre Ödülleri'' sahiplerini buldu.

Dedeman Otel'de gerçekleştirilen ödül töreninde, TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, amaçlarının Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirterek, hazırladıkları tanıtma portalıyla Türkiye'nin 81 ilini kapsamlı olarak ele alacaklarını söyledi.

Türkiye'nin turizm açısından büyük bir potansiyeli olduğunu ve yılda yaklaşık 30 milyon turistin Türkiye'yi ziyaret ettiğinin ifade eden Yıldız, gelen ziyaretçi sayısına göre turizm gelirlerinin yeterli olmadığını ve yapılacak tanıtımlarla gelirin artırılabileceğini kaydetti.

Yıldız, TUTAP'ın yurt içi ve yurt dışında Türkiye'nin tanıtımında kullanılmak üzere ''Canım Türkiyem'' adlı bir klip çekeceklerini de bildirdi.
    
Bakan Yıldız ve Kılıç da ödül aldı
    
Konuşmanın ardından ödül törenine geçildi. Bu yıl 4. kez düzenlenen ''Beyaz Küre Ödülleri'nde ''Yılın Siyasetçisi'' ödülü, Türkiye'nin enerji potansiyelini yönetmedeki başarılı performansı nedeniyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a takdim edildi. Ödülü, Yıldız yerine Müsteşar Yardımcısı Selahattin Çimen aldı.

Gençlik ve spor projelerine ulusal ve uluslararası boyutta destek verdiği için ''Yılın Spor Adamı'' ödülü Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a verildi. Ödülü Bakan Kılıç yerine Proje ve Koordinasyon Genel Müdürü Ramazan Yiğit Kılıç aldı.

''Yılın Turizm ve Tanıtma'' ödülü ise Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e verildi.
    
''Yılın Haber Ajansı'' ödülü AA'ya
    
Törende, ''Tanıtma ve Dostluk'' Ödülü AK Parti Genel Sekreteri Ankara Milletvekili Haluk İpek'e verilirken ''Uluslarası Dostluk'' ödülüne Hindistan Ankara Büyükelçisi Susmita G. Thomas'a ile İngiltere Ankara Büyükelçisi David Reddaway layık görüldü.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ''Yılın Milletvekili'' ödülünü alırken, ''Yılın Belediye Başkanı'' ödülü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e verildi.

''İl Tanıtma Başarısı'' ödülü Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş'a, ''Yılın Valisi'' ödülü ise Kırıkkale Valisi Ali Kolat'a takdim edildi.

Devlet Havayolları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal'a ''Yılın Kamu Kurumu'' ödülü takdim edilirken, ''Yılın Haber Ajansı'' ödülüne ise Anadolu Ajansı layık görülerek ödülü AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk'e verildi.

Ankara'ya yaptıkları hizmetlerden dolayı da Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ile Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal'a plaket takdim edildi.

Eski Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz'a ise ''Vefa'' ödülü verildi.
    
''Beyaz Küre Ödülleri'ni kazanan diğer isimler ise şöyle:
    
     ''Yılın Spikeri'' - TRT Spikeri Deniz Demir
     ''Yılın Sivil Toplum'' - TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen
     ''Yılın İşadamı'' - YDH Holding Hüseyin Aslan
     ''Yılın Turizm Yatırımcısı'' - Kilit Holding Yönetim Kurulu Üyesi Taner Kilit
     ''Yılın Ulaşım Yatırımcısı'' - IC Holding Serhat Çeçen
     ''Yılın Medya Grubu'' - Koza Holding İcra Kurulu Üyesi Burak Sertcan
     ''Yılın Turizmcisi'' - Uluer Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uluer
     ''Yılın TV Yöneticisi'' - Fox TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk
     ''Yılın Haber Portalı'' - Hürriyet Web / Türktime
     ''Yılın Habercisi'' - Güneş gazetesi yazarı Talat Atilla

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER