ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 12:05

3. Doğa Filmleri'ne başvurular başladı


Dağ Kültürü Derneği tarafından National Geographic Türkiye’nin desteği ve Mineral Event organizasyonuyla düzenlenen 3. Doğa Filmleri Yarışması için başvurular başladı. Yarışma için başvurular 'Ulusal, Üniversiteliler ve Kurumsal başlıklı 3 farklı kategoride yapılacak. Yarışmaya son katılım tarihi ise 11 Ocak 2013. Dereceye giren filmler, İstanbul’da 7 yıldır düzenlenen 8. Dağ Filmleri Festivali kapsamında gösterilecek.

    Dağ Filmleri Festivali Koordinatörü Murat Yılmaz, festivalin İstanbul il sınırları dışına çıkarak İzmir ve Ankara’da büyük bir ilgi gördüğünü belirterek, “7 yılı aşkındır devam eden çabamızın olumlu sonuçlarını almaya başladık. Geçtiğimiz yıl 11 bine yakın izleyiciyi salonlarımızda ağırladık. Bu artan ilginin bu yıl film yarışmasında da yaşanmasını arzu ediyoruz. Amacımız doğa filmi yapımını özendirmek, bu alandaki gelişime katkıda bulunmak ve doğa filmleri hafızasını oluşturabilmek.” dedi. Festivalin jüri üyeleri ve yarışma ödülleri ise kısa bir süre içinde duyurulacak.

    Macera ve adrenalin tutkunlarının festivali olan Dağ Filmleri Festivali’nde yer almak için kıyasıya mücadele edecek olan yönetmen ve ekipler 3. Doğa Filmleri Yarışması’na katılım şartlarını öğrenmek için www.dogafilmleriyarismasi.com adresini ziyaret edebilecek. Yarışmaya son başvuru tarihi 11 Ocak 2013, finale kalan eserlerin yarışma sitesi üzerinden duyurum tarihi ise 3 Şubat 2013 olarak açıklandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER