ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 15:41

'19.Yüzyıl Sokak Satıcıları sergilsi

19.Yüzyıl Sokak Satıcıları sergilsi


 Kepez Belediyesi ve Antalya Tanıtım Vakfı işbirliği ile "19. Yüzyıl Sokak Satıcıları" fotoğraf sergisi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde sanat severlerin beğenisine açıldı.

"19. Yüzyıl Sokak Satıcıları" konulu fotoğraf sergisi, Antalya İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, Kepez Belediye Meclis Üyesi Ramazan Eciş ile çok sayıda sanatseverin katılımıyla gerçekleşti. Kepez Belediyesi ve Antalya Tanıtım Vakfı işbirliği, Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetler Araştırma Enstitüsü’nün katkıları ile gerçekleştirilen sergide, 19. yüzyıla ait sokak satıcılarının 47 fotoğrafı yer alıyor.

Açılış öncesi yaptığı konuşmasında kültür ve sanata yaptığı katkılardan dolayı, Başkan Tütüncü’ye teşekkür eden Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, sergi ve sanat faaliyetlerinin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için Antalya’da sanat galerisine ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, göreve geldikleri gün Kepez’de tek bir kültür merkezi dahi bulunmadığını, kültür ve sanat etkinlikleri yönünden de ilçenin bir çok bölgenin gerisinde olduğuna dikkat çekti. Bugün itibariyle Kepez’de son derece modern kültür merkezleri inşa ettiklerini dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak her ay ortalama 60’a yakın kültür ve sanat etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini, Antalya İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Nizamettin Şen ve Kepez Belediye Meclis Üyesi Ramazan Eciş birlikte keserek, serginin açılışını yaptılar. Türkiye’deki 19. yüzyıl sokak satıcılarının anlatıldığı sergi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde 24 Şubat Pazar gününe kadar açık olacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER