ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 18:26

14. Denizli Uluslararası Halk Dansları Festivali başladı

14. Denizli Uluslararası Halk Dansları Festivali başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 14.’sü düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali başladı.


 Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festival Denizli Valiliği'nde Vali Vekili Abdullah Acar'ı ziyaretin ardından kortej yürüyüşü ile başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi önüne kadar yapılan yürüyüş sırasında dünyanın farklı ülkelerinden festivale katılan halk dansları gruplarının gösterileri Denizli halkına renkli anlar yaşattı.

Kortej yürüyüşünün ardından farklı ülkelerden gelen dansçılar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı makamında ziyaret etti. 6 gün boyunca farklı kültürlerin Denizli'de buluşacağını kaydeden Zolan, "Dünyanın dört bir tarafından Denizlimize gelen çok değerli misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sizleri misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. İnşallah 14.’sünü düzenlediğimiz bu Halk Dansları Festivalimiz kültürlerin birbirini tanıdığı, insanların barışa doğru yürüyüşünde daha güçlü adımlar atmasına cesaret verici çalışmayı sağlasın. Bu yürüyüş inşallah barışa, güzelliğe doğru olsun. Farklı kültürler, farklı değerler, farklı milletler bir araya gelsin. Kardeşlik, beraber yaşayabilme ruhu daha da ortaya çıksın.” dedi.

Halk dansları grupları Zolan'ı ziyareti sonrasında, Delikliçınar Meydanı'nda kendi ülkelerinin halk danslarını sergiledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER