ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Kasım 2014 Cuma 16:12

11. Cumhurbaşkanı Gül, TÜYAP'ı gezdi

11. Cumhurbaşkanı Gül, TÜYAPı gezdi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Kitap Fuarı'nı ziyaretinde, Türkiye'nin geleceğine olan ümidinin fuardaki kalabalığı görünce daha güçlendiğini söyledi.


11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Kitap Fuarı'nı ziyaretinde, Türkiye'nin geleceğine olan ümidinin fuardaki kalabalığı görünce daha güçlendiğini söyledi.

Gül, "Sinemamızın 100 Yılı" temasıyla TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde devam eden 33. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı'nı ziyaret etti.

Gül'e, fuara gelişinde öğrenciler yoğun ilgi gösterdi, bazıları fotoğraf çektirdi.

Stantları gezen Gül, kitapları inceledi, öğrencilerle sohbet etti. Bazı öğrenciler Gül ile özçekim yaptı.

Üniversiteler, cumhurbaşkanlığı ve mecliste yaptığı konuşmalarının yer aldığı kitapları, TÜYAP Kütüphanesi için imzalayan Gül'e, bazı yayınevleri kitap hediye etti.

Gül, daha sonra 33. İstanbul Kitap Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilen, 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı-ARTİST'i ziyaret ederek, buradaki eserleri inceledi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, fuara gösterilen ilgiden duyduğu mutluluğu anlattı.

Hafta içi olmasına rağmen fuardaki kalabalığı görünce büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Gül, şöyle konuştu:

"İstanbul'un bu kadar uzağında ama bu kadar kalabalık olması bana, Türkiye'nin geleceğine olan ümidim her zaman çok güçlüydü ama bugün onu çok daha güçlü hale getirdi. Hele burada gördüğüm bu kalabalığın neredeyse yüzde 90'ını her yaştan öğrenciler oluşturuyor.

Bütün bunların olması özellikle Türkiye'nin geleceğine olan güvenimi çok artırdı. Her çeşit, her türlü kitap burada var. Çok büyük hizmet. Vaktiyle Frankfurt Kitap Fuarı'na cumhurbaşkanı olarak Türkiye'den yayıncıları götürmüştüm. Türkiye'nin, kitapçılarının ve yayıncılarının öne çıktığı büyük bir kitap fuarı olmuştu. Şimdi burayı görünce açıkçası Avrupa'nın en önemli kitap fuarlarından birisi olduğunu görüyorum. Bu süre içerisinden içeriden ve dışarıdan çok değerli fikir adamlarının, sanatçıların, diplomatların onların davet edilerek, konuşmalar yaptığını da izledim. Bunların arasında tanıdığım çok önemli kişiler var. Çok memnun oldum." 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER