ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
KADINTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2014 Çarşamba 11:35

Yüzünü askıya al yaşlanmayı ötele

Yüzünü askıya al yaşlanmayı ötele

Zaman ve yerçekiminin etkisiyle yüzde oluşan kırışık ve sarkmalarda tercih edilen yöntemler arasına “yüz askısı” giriyor.


Estetica Levent Hastanesi’nden Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Altan Yücetaş, özellikle genç-orta yaş grubunda uygulanabilen ve hızlı sonuç almaya yardımcı olduğu için tercih edilen yüz askısının kolay uygulanabilen, genel anestezi gerektirmeyen ve kısa sürede iyileşebilen bir yöntem olduğunu söyledi. Yücetaş, dikişle askı yöntemlerinin yaşı genç, ancak yüzünde yaşlanma belirtileri başlamış olan, büyük ameliyat istemeyen hastalar için önemli bir tedavi seçeneği olabileceğine dikkat çekerek, şu bilgileri verdi: 

Operasyonda ideal yaş 30-50 arası

“Yüz askısı veya endolifting olarak adlandırılan teknikte amaç sarkmış olan dokuların kesiler yapılmadan çok küçük delikler kullanılarak aslında olmaları gereken hale getirilmesidir. Bu yöntemle şakaklar, yanak bölgesi, çene kenarları ve boyun askılanabilmektedir. Ortalama 15-30 dakika sürer, hastanede yatma gerektirmez. İlk birkaç gün dışında, genel olarak insanın günlük yaşantısını etkileyecek boyutlarda bir rahatsızlık vermez. Yüz askısında en ideal yaş 30-50 arasıdır.”   

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER