ÖNE ÇIKANLAR :
KADINTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2014 Pazartesi 13:53

Yeni yıla formda girmek bu tüyolarla çok kolay

Yeni yıla formda girmek bu tüyolarla çok kolay

Yeni bir yıl, yeni umutlar… Bu yılbaşı yeni yılda sağlıklı ve formda olma dileklerinizi lafta bırakmayın.


Diyetkolik.com’un uzman Diyetisyenleri, yeni yıla yeni biri olarak başlamanızı sağlayacak öneriler sunuyor.

Yeni yıla girerken hep akıllarda yeni umutlar ve yeni hedefler olur. Pek çok kişi yeni yıla daha sağlıklı ve formda olma hayalleriyle başlar. Türkiye’nin ilk online diyet ve egzersiz platformu Diyetkolik.com, yeni bir yıla, yeni biri olarak girmek için tavsiyeler veriyor. Diyetkolik.com diyetisyenlerinin önerileriyle hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek artık mümkün!

Diyet, aç kalmak anlamına gelmiyor

Diyet yaparken aç kalmamanız gerekiyor. Aksi takdirde aç kalan bedeniniz küser ve kilo vermenizi zorlaştırır. Diyetkolik.com’a tıklayarak günlük almanız gereken kaloriyi hesaplayın ve Diyetkolik.com’un sunduğu besin değerleri açısından dengeli ve sağlıklı olan programı sürdürün. Diyet sürecinde bazal metabolizmanın altında enerji almanın metabolizmayı yavaşlatarak kilo kontrolünün sağlanamamasına neden olduğunu unutmamak gerekir.

Bol su tüketin

Bedeninizi susuz bırakmak yeni yılda faturasını bedeninize ödeteceğiniz sorunlara yol açabilir. Az su içmek, vücutta metabolik faaliyetlerin gerçekleşmesi için gerekli olan suyun yetersiz olmasına neden olarak uzun vadede metabolizmanızın yavaşlamasına sebebiyet verebilir.

Motivasyon önemli

Sağlıksız ve bir o kadar da pahalı yemekler tüketmek hem bütçenize, hem sağlığınıza zarar verir. Onun yerine zayıfladığınız zaman giyebileceğiniz elbiseler alarak kendinizi motive edebilirsiniz.

Benden geçti demeyin

Nasıl bir elin 4 parmak olması düşünülemezse, diyetin sporsuz, sporun ise diyetsiz olması düşünülemez. Yeni yıla az kala benden geçti diyerek spordan uzak kalmayın. Bedeninizi spora alıştırarak sağlıklı olabilirsiniz.

Sevdiğiniz besinleri tüketin

Diyet yaparken sevmediğiniz yemekleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Severek tükettiğiniz yemeğin vücudunuza sağladığı fayda, sevmeden yediğiniz besinin size sağladığı yarardan çok daha fazla olduğunu unutmayın. Severek yemek size iki kat fayda sağlar.

Günlük tutun

Ruh halleri ve tüketilen yiyeceklerin genelde birbiriyle ilişkisi vardır. Her gün yediklerinizi not ederek günlük tutabilirsiniz. Böylece midenizi tanıyarak bedeninizi yönlendirmeyi öğrenebilirsiniz.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER