ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
KADINTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 11:38

Everest, lösemili çocukları gülümsetti

Everest, lösemili çocukları gülümsetti


Adana’da çeşitli doğa sporları branşlarında faaliyet gösteren Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün (EDOSK) yönetici ve üyelerinden oluşan 15 kişilik ekip, lösemili çocukları ziyaret etti. Şarkılarla, animasyonlarla çocuklara moral veren EDOSK üyeleri, palyaço kıyafetleri giyerek minikleri güldürdü, birlikte oyun oynadı.

EDOSK ekibi, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Pediatrik Onkoloji Servisi'nde lösemi tedavisi gören çocukları ziyaret etti. EDOSK Onursal Üyesi Adanalı sanatçı Serhan Kelleözü, lösemili çocuklara 2 saat süren müzik dinletisi sundu. Kelleözü’ne eşlik eden minikler, 2 saat boyunca eğlendi, moral depoladı.

Böylesi anlamlı bir etkinliğin içinde yer almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Kulüp Başkanı Fatih Kurt, “Çocukların yüzlerinde gülümseme görmek, bu gülümsemeye aracılık yapmak için oradaydık. Her bir çocuğumuzla tek tek ilgilendik ve onlara balon, boyama kitapları hediye ettik. Birlikte şarkılar söyledik ve oyunlar oynadık.” dedi.

Kurt, etkinliğe gitarı ve mızıkası ile destek vererek çocukların yüzlerinin gülmesini sağlayan Adanalı sanatçı ve Kulübün Onursal Üyesi Serhan Kelleözü’ne, kulüp üyesi ve proje sorumlusu Duygu Çulha’ya da duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti. Kurt sözlerini şöyle sürdürdü: “ Sevgi paylaştıkça çoğalır ve moral desteğe ihtiyacı olan miniklerimizin yanında olmak ve onlarla beraber zaman geçirmek istedik.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER