ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
KADINTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Eylül 2014 Pazartesi 13:48

Çekici gülüş hayalleri gerçek oluyor

Çekici gülüş hayalleri gerçek oluyor

Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.


Dudak Estetiği, Çekici Gülüş Hayallerini Gerçekleştiriyor

Gülüşümüzü ve konuşarak kendimizi ifade etmemizi doğrudan etkileyen dudaklar, özellikle de kadınların öz güvenli bir dış görünüme sahip olmaları açısından büyük önem taşıyor. Çene, burun, yanak ve dişlerle anatomik açıdan uyumlu olması halinde estetik görünümün tatmin edici düzeyde olmasına imkan veren dudaklar, estetik kusurlara sahip olması halinde de günümüzde operasyonlarla istenilen görünüme kavuşturuluyor. Güzel ve çekici bir gülümsemenin olmazsa olmazlarından olan dudakların estetik operasyon desteğiyle istenilen forma kolayca sahip olabileceğini ifade eden Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

DOĞRU DUDAK ESTETİĞİ NASIL YAPILMALI?

Dudak estetiği denildiğinde akla öncelikli olarak yüzün genel hatlarıyla uyumlu bir görünüm gelmesi gerektiğini söyleyen Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle aktarmayı sürdürüyor: "Dudak estetiği yapılırken öncelikli olarak dudağın boy ve genişliği, alt ve üst dudakların birbirine olan oranı, konuşma ve gülümseme esnasında dişlerin dudak aralığından ne ölçüde göründüğü dikkate alınmalıdır. Alt dudak daima üst dudağa oranla kalın olmalı ve burun ucu ile uyumlu bir görünüm elde edilmelidir. Ayrıca, gülerken dudaklar diş etlerinden baskın çıkmalı, diş etlerinin görünmesine izin vermeyecek ölçüde hizalanmalıdır."

DUDAK ESTETİĞİ AMELİYATLARININ SUNDUĞU ÇÖZÜMLER

Dudak estetiği ameliyatlarının kişilerin konuşmalarından gülümsemelere varıncaya dek, oldukça önemli aktivitelerde aktif rol oynadığını savunan Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşmaya şu sözlerle devam ediyor: "Dudak estetiği operasyonlarında ilk etapta estetik kusurun doğru tespiti yapılmalıdır. Bu aşamadan sonra dudağı yukarı kaldırma, dudağa daha dolgun bir görünüm kazandırma, burun ve dudak arasındaki oranın doğru açıyla şekillendirilmesi, dudak çizgisinin belirginleştirilmesi, ağzın köşe kısımlarına şekil verilmesi gibi oldukça geniş bir alanda dudaklara estetik operasyonlar yapılabilmektedir. Bu uygulamalar cerrahi işlem desteğiyle yapılabilir, gerekli görülmesi halinde hastanın ihtiyacına ve genel durumuna göre dolgu maddelerinden de faydalanılabilir." 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER