ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ağustos 2014 Cuma 17:56

Zorunlu inişin ardından Bakandan açıklama

Zorunlu inişin ardından Bakandan açıklama

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hava şartları nedeniyle uçağının mecburi iniş yapmasını değerlendirirken, "Bir türbülansta 10-15 dakika neler yaşanabiliyorsa onları yaşadık." dedi.


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hava şartları nedeniyle uçağının mecburi iniş yapmasını değerlendirirken, "Bir türbülansta 10-15 dakika neler yaşanabiliyorsa onları yaşadık. O anda bilinen bütün dualar, hatta unutulmaya yüz tutulmuş dualar da hatırlanıyor. Arkadaşlar şükür namazı kıldı. Biz de birbirimize sarıldık" dedi.

Müezzinoğlu, Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2. Uluslararası Rumeli-Balkan-Trakya Kültür ve Tanıtım Günleri'nin açılışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin "Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan kalkan uçak, olumsuz hava koşulları nedeniyle Çorlu Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı. Panik yaşadınız mı?" sorusu üzerine, şunları söyledi:

"Bir türbülansta 10-15 dakika neler yaşanabiliyorsa onları yaşadık. Onun anlatabilecek bir hadise olduğunu da zannetmiyorum. Ne bende ne de arkadaşlarda panik oldu. Kaptan pilotun muhtemelen kuleyle görüşürken 'Uçağın hakimiyetini kaybettim, uçağa hakim olamıyorum' cümlesi üzerine ben de dahil bütün arkadaşlar 'Artık biz gidiyoruz. Ömür de bu kadarmış. Allah ömrün de ölümün de hayırlısını versin' diyerek, dua ettik. Hepsi o kadar. Yaşanacak bir süre varsa takdir neyse o takdirin önüne hiçbirşey geçmiyor. Bugünümüze şükrediyoruz. O anda bilinen bütün dualar, hatta unutulmaya yüz tutulmuş dualar da hatırlanıyor. Çok şükür o duaları hatırladık."

Bir gazetecinin, "Aileniz kaza sırasında aklınıza geldi mi?" sorusuna Müezzinoğlu, "Herhalde en çok aile gelir aklımıza. Esasında o anlar için söylenecek, ne evde ne de aileme anlatacak bir şey yok. Ama temennim ve duam şu; Allah hiçkimseye öyle anlar yaşatmasın" karşılığını verdi.

Müezzinoğlu, bir başka soru üzerine "Arkadaşlar şükür namazı kıldı. Biz de birbirimize sarıldık. Dolayısıyla nefes alabiliyor olmak, sağlıklı olmak, başımıza bir bela gelmeden, sıkıntı gelse bile toprağa basmış, evimize gitmiş olmak büyük bir zenginlik. Rabbime şükrediyorum" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER