ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 14:51

Zonguldak'tan Urumçi bölgesine gelin gitti

Zonguldaktan Urumçi bölgesine gelin gitti


Zonguldaklı Beyza Orhan(23) Uygur Türkü iş arkadaşıyla dünya evine girdi.

Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul’daki Çinli bir iletişim firmasında satın alma sorumlusu olarak işe başlayan Beyza Orhan(23), burada aynı şirkette çalışan satış sorumlusu Uygur Türkü Dilşad Abdullah(33) ile tanıştı. Evlenmeye karar veren Beyza Orhan ve Dilşad Abdullah, ailelerinin de onay vermesiyle Zonguldak’ta dünya evine girdi. Düğün törenine gelinin anne babası ve yakınları ile Uygur Urumçi bölgesi Türklerinden damadın babası Abdullah Zunun ve annesi Sare de hazır bulundu.

Kızı Beyza’nın Çin dilini öğrenmesinin ardından İstanbul’daki Çinli bir firmada işe başladığını anlatan Kadir Orhan, "Damat Uygur Türkü. Bir birleriyle tanışmışlar, bizler de aileleri olarak bu evliliğe onay verdik. Onların mutlu olması önemli. Allah hayırlı bir yuva nasip etsin." dedi.

KINA GECESİ DÜZENLENDİ

Bu arada düğünün son bölümünde kına gecesi düzenlendi. Türk geleneklerine göre kına gecesinin tertip edildiği düğünde, damadın annesi Sare’nin heyecanlı olduğu görüldü.

Düğün heyecanı yaşayan Beyza Orhan ve Dilşad Abdullah çifti ise "Mesafeler önemli değil, gönüllerimiz yakın olsun istedik. Çok mutluyuz." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER