ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 21:14

Zonguldak'taki cinayetin şüphelisi tutuklanma talebiyle hakim karşısında

Zonguldaktaki cinayetin şüphelisi tutuklanma talebiyle hakim karşısında


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 2 kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Deniz P. sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Denizli'den getirilen şüpheli, savcılık ifadesinden sonra tutuklanması talebiyle hakim karşısına çıkarıldı..

Denizli'de askerlik yapan Deniz P., pazar günü bağ evinde cesetleri bulunan Murat Erdoğan (29) ve Gizem Tunç'u öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alındı. Gece Ereğli'ye getirilen Deniz P., sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Savcıya 6 saat ifade veren Deniz P., tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi. Deniz P'nin, savcılık ifadesinde, Murat Erdoğan'la arkadaş olduğunu, o gün görüştüklerini ancak kesinlikle öldürmediğini söylediği öğrenildi. Deniz P. ve öldürülen Murat Erdoğan'ın yakınları adliye önüne geldi. Polis ve jandarma, her iki tarafın adliye önüne gelmesi sebebiyle güvenlik önlemini artırdı.

KIZIN BABASI ENDİŞE EDİYORDU

Adliye önünde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Murat Erdoğan'ın dayısı Süleyman Erdoğan, öldürülen Gizem Tunç'un babası ile yaptığı konuşmayı şöyle anlattı: " 'Sizin oğlunuz ile bizim kızımız kaçtı' dedi. Ben de bunun normal olduğunu, bugün kızın kaçmasıyla yarın anlaşılacağını ve düğün yapılacağını söyledim. Ama kızın ailesi hep kuşku içerisindeydi. Bize 'Siz oğlunuzu merak etmiyor musunuz? Oğlunuzun hayatından endişe etmiyor musunuz? Bizler sağa sola gidiyoruz, siz evinizde oturuyorsunuz' diyorlardı. İlerleyen saatlerde gece 12.00 civarında kızın babası ve amcası geldi. Karakola geldik. Oğlumuzun hayatından endişe ettiğimizi söyledik. Mobese kameralarına baktırdığımızda aracın şehri terk etmediğini gördük. Benim de dedesinin bağ evi aklıma geldi. Şehri, terk etmediğini anlayınca oraya gittik. Arabayı ve ışıkların yandığını görünce sevindim. Kapıyı çaldım. Ses seda yok. Kapıyı açınca yeğenimi yerde boylu boyunca yatarken gördüm. Biz 30 yaşında yeğenimizi kaybetmişiz. Hiç sebepsiz halde. Üstelik kızla bir alakası olmadığı halde. Üzerimize ne düşüyorsa kanun çerçevesi içerisinde yapacağız."

Adliye içerisinde güvenlik güçleri ile görüşen Murat Erdoğan'ın büyük dayısı Kemal Özer ise adliye çıkışında yakınlarına hitaben konuşma yaptı. Özer, adalete güvendiklerini vurguladı, cenazelerinin Ereğli'ye gelmek üzere olduğunu hatırlattı, cenazeyi defnetmeye gitmelerini istedi. Murat Erdoğan'ın yakınları, bu konuşmanın ardından adliye binasından uzaklaştı.

KESİK ELLER BULUNMADI

Öldürülen Gizem Tunç'un kayıp organları henüz bulunamadı. Sağ eli çapraz şekilde kesilen ve sadece serçe parmağı yerinde duran Gizem Tunç'un, sol elinin bilekten kesildiği belirlendi. Polis, cinayeti gerçekleştiren kişinin, boğuşma sırasında el ve tırnaklarında kendisine ait bir delil bırakmış olabileceği ihtimaline karşı kızın ellerini keserek almış olabileceğini söyledi. Ormanlık alanda eğitimli köpeklerle yapılan aramalarda da Gizem Tunç'un kesilen elleri bulunamadı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER