ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 21:25

Zonguldak'ta yol yapım çalışmaları bir vatandaşın tepkisine sahne oldu

Zonguldakta yol yapım çalışmaları bir vatandaşın tepkisine sahne oldu


Zonguldak-Ereğli Karayolu Ilıksu mevkisinde duble yol yapımı ve asfalt tesisi yapım çalışmaları, bir vatandaşın tepkisine sahne oldu. Orman İşletme Müdürlüğü’nden 17 yıl önce balık havuzu kurma ruhsatı alarak etrafına ev yapan Ramazan Dilbaz(63), duble yol yapımı ve asfalt tesisi çalışmaları nedeniyle kır evinin yıkımına karşı çıktı. Dilbaz, "Bana tebligat yapılmadan yıkıyorlar. Bu görmüş olduğunuz alanda elma, armut ve ceviz başta olmak üzere 500 tane fidan vardı. Bu alan sizin olabilir ama beni bu şekilde çıkartamazsınız. Bu nasıl adalet." diye konuştu.

Kendilerini eve kapatarak Karayolları ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine direnmeye çalışan Ramazan- Hanife Dilbaz çifti, jandarma tarafından ikna edildi.

Bu arada gazetecilerin sorusunu cevaplandıran Zonguldak Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri, "Vatandaş 1996 yılında balık havuzu yapmak için ruhsat almış. 2 yıl önce su kesildiği gerekçesiyle kurumumuza başvurarak iznin iptal edilmesini istemiş. Müdürlüğümüz de kendi demirbaşları olan bu binaların terkinin yaparak alan Karayolları’na devredilmiş. Karayolları ekipleri de duble yol çalışmaları ve asfalt tesisleri için bölgede çalışma başlattı. Vatandaşımıza 1 ay önce tebligat yapıldı. Valilik ve diğer resmi kurumlarla yazışmaların ardından bugün kendi bünyemizde bulunan binaların yıkımı gerçekleştirildi. Bu çalışmalarla ilgili herhangi bir hukuksuzluk yoktur." bilgisini verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER